Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najluxusnejšia Kia prezrádza viac o dizajne

Vlajková loď kórejskej značky bude mať pravdepodobne premiéru na newyorskom autosalóne, ktorý otvára svoje brány na sklonku marca.
2 7 príspevkov 11.03.2018 / Marek Pokrývka

Medzi hŕbou kadejakých avíz vydaných počas týždňov predchádzajúcich medzinárodnej ženevskej výstave sa okrem iného objavila aj najluxusnejšia Kia. Ďalšia generácia vozidla známeho pod tromi rôznymi označeniami K9/K900/Quoris však na švajčiarsku pôdu neprišla, čím potvrdila naše predpoklady. Jej odhalenie očakávame v New Yorku. Po prvotnom obrázku sme teraz veľký sedan spoznali na dizajnových náčrtoch, prostredníctvom ktorých prezrádza viac o svojom dizajne.

V prípade vrcholnej limuzíny Kia sa žiaden agresívny tigrí nos nekoná 2 fotografie v galérii V prípade vrcholnej limuzíny Kia sa žiaden agresívny tigrí nos nekoná Zdroj: Kia

Skice zachytávajú limuzínu z dvoch hlavných uhlov a jasne naznačujú, čo môžeme očakávať. Vzhľad vrcholu portfólia kórejskej značky na nich pôsobí veľmi elegantne. Disponovať bude zaoblenou maskou chladiča s iba jemným náznakom štýlu tigrieho nosa a výraznou kovovou štruktúrou zo 176 dielcov, ale tiež diódovými svetlometmi obsahujúcimi dva denné segmenty v tvare písmena U.

Architektúru predných svetiel reflektujú tie zadné, ktoré evidentne dostanú pochrómované rámiky. Lesklý kov nájdeme na mnohých miestach. Lemuje bočné okná, tvorí spodnú časť dverí i spätných zrkadiel a nechýba ani na nárazníkoch, pričom v tom zadnom sa nachádzajú lichobežníkové koncovky výfuku. Nablýskané sú tiež mnoholúčové disky kolies.

Vlajková loď značky asi siahne po rovnakej technike ako Genesis G90 2 fotografie v galérii Vlajková loď značky asi siahne po rovnakej technike ako Genesis G90 Zdroj: Kia

Vzhľad interiéru limuzíny si zatiaľ kórejská automobilka necháva pre seba a nič konkrétne neprezradila ani o jej vnútornostiach. Novinka však bude s veľkou pravdepodobnosťou stáť na rovnakej technike ako koncernový Genesis G90. Očakávať môžeme dĺžku výrazne presahujúcu päť metrov a ponuku obsahujúcu popri dvoch šesťvalcových aj päťlitrový agregát s konfiguráciou V8.

Kia avizuje nástupcu svojej vlajkovej lode

Sedan tvoriaci špičku portfólia pravdepodobne spoznáme v New Yorku, prvý obrázok zachytáva jeho siluetu. V druhom štvrťroku sa má začať predaj.

Konkrétnejšie detaily zverejní Kia pravdepodobne v najbližších týždňoch, newyorský autosalón otvára svoje brány na sklonku marca. Pravdepodobné miesto debutu sedanu naznačuje jeho hlavné trhové zameranie. V európskych obchodoch asi vlajkovú loď kórejskej značky neuvidíme, vrcholom portfólia podľa všetkého zostane liftback Stinger.


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×