Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Obývačka na kolesách: Icona Nucleus v Ženeve

ZO ŽENEVY
Talianska spoločnosť Icona predviedla v Ženeve svoj nový koncept. Icona Nucleus by mala plniť úlohu ultimátnej obývačky na kolesách . Vedeli by ste si predstaviť jazdu autom bez akéhokoľvek zásahu do vedenia automobilu?
5 9 príspevkov 10.03.2018 / Redakcia AUTO BILD

Tohtoročný autosalón v Ženeve ponúka návštevníkom mnoho futuristicky vyzerajúcich automobilov, ktoré pripomínajú skôr sci–fi filmy ako realitu blízkej budúcnosti. Keby ste v interiéri hľadali volant alebo pedále, boli by ste sklamaní. Icona Nucleus, ako uvádza neznáma talianska spoločnosť, by mala spĺňať level autonómnosti číslo 5.

Futuristický dizajn sa tu snúbi s pohodlným a funknčným interiérom 5 fotografií v galérii Futuristický dizajn sa tu snúbi s pohodlným a funknčným interiérom Zdroj: Filip Kadlečík

Štúdia menomIcona Nucleus prepraví naraz až 6 cestujúcich. Jej interiér si môžete sami modifikovať podľa vašich predstáv a potrieb. Pohodlie a maximálny zážitok z jazdy by tu chýbať nemal. Problémom môže byť len fakt, že v kabíne nenájdete žiaden volant alebo prístrojovú dosku. Cítili by ste sa dostatočne bezpečne pri jazde v takejto autonómnej “obývačke”? 

S dĺžkou niečo vyše 5 metrov a šírkou 2,12 metra ponúka tento koncept množstvo miesta v kabíne. Nucleus má obuté masívne 26” kolesá. Tie sa ku zaujímavému exteriéru pripomínajúcemu bublinu skutočne hodia. Vďaka obrovskému strešnému oknu majú pasažieri skvelý výhľad na okolie automobilu. Na cestách tento model asi neuvidíme, no cestovať takýmto relaxačným spôsobom by mohlo byť prinajmenšom zaujímavé.

Icona Vulcano: LaFerrari je lacnota

Talianske dizajnové štúdio predstavuje na čínskom autosalóne kusovku, ktorá je o 700 tisíc eur drahšia než nové LaFerrari.


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×