Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

V Brabuse vyladili kupé Aston Martin DB11

Výrobcovia si medzi sebou požičíavajú motory čoraz častejšie a po novom to využívajú aj úpravcovia. Príležitosti sa chopila aj firma Startech, ktorá patrí Brabusu. Balík vylepšení si pripravili pre Aston Martin DB11.
21 1 príspevok 10.03.2018 / Redakcia AUTO BILD

Vozidlá značky Aston Martin nebývajú často upravované. Firma Startech, súčasť známeho Brabusu venujúca sa tuningu britských áut, sa však o jeden z jej modelov postarala. Od hlavy po päty vyšperkovala kupé DB11. Nemci využili ako zámienku aplikáciu známeho osemvalca od AMG a dali mu viac výkonu než má verzia V12. Popri tom si podali si rovno aj zovňajšok a interiér britského kupé.

Karbónové diely dodávajú luxusnému GT ostrejší vzhľad 21 fotografií v galérii Karbónové diely dodávajú luxusnému GT ostrejší vzhľad Zdroj: Startech

Aston dostal celý balík karbónových dielcov, nájdeme ich na nárazníkoch či na bočných prahoch. Zadok zdobí redizajnovaný difúzor s dvojicou veľkých hranatých koncoviek výfukov. Startech si pripravil aj nové 21-palcové disky. Vo vnútri dominuje koža s netradičným šesťuholníkovým prešívaním, ktorú dopĺňajú detaily z uhlíkových vlákien. Na opierkach hlavy je veľkým písmom vyšité označenie 610.

Výraznejšie úpravy sa udiali v srdci tohto Astonu. Poháňa ho štvorliter z Affalterbachu, ktorý už v Brabuse dobre poznajú. Prepĺňaný agregát má sériový výkon 375 kW (510 k). Po úpravách mu pribudlo ďalších 72 kW (97 k), vďaka čomu dosahuje maximálny výkon až 448 kW (610 k). Tesne tak prekonáva dvanásťvalec. Zrýchlenie na stovku trvá britskému gétéčku 3,8 sekundy a zastaví sa na  tempe 310 km/h. Naživo sa predvádza na ženevskom autosalóne, ktorý trvá od 8. do 18. marca.

Aston Martin zaznamenal prvý zisk za sedem rokov

Výrobca luxusných vozidiel informoval, že zisk pred zdanením dosiahol v minulom roku 87 miliónov libier (99,07 milióna eur).


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×