Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Renault vo verzii S: Talisman dostal 225 koní

ZO ŽENEVY
Renault konečne rozšíril ponuku Talismanu o športovo korenený variant ako odpoveď na hlavných súperov: Škodu Superb SportLine či Ford Mondeo ST Line. Presadí sa vďaka silnému motoru z kupé Alpine A110 v silnej konkurencii?
11 2 príspevky 10.03.2018 / Redakcia AUTO BILD

Medzi novinkami tohtoročného autosalóna v Ženeve sa objavil aj model Talisman S-Edition. Nebude prekonávať rýchlostné rekordy, je ale určený predovšetkým zákazníkom, ktorí očakávajú vyšší výkon. “Športovejší a silnejší než kedykoľvek predtým”, presne tak opisuje francúzska automobilka tento počin. Pod kapotou novinky sa skrýva benzínový motor so zdvihovým objemom 1,8 litra. Rovnaký je použitý v modeloch či Mégane R.S. či Alpine A110. V prípade Talismanu však maximálny výkon charakterizuje údaj “len” 165 kW (225 k), identické naladenie má aj typ Espace.

11 fotografií v galérii "S-Edition" je odpoveďou značky Renault na iné rýchle limuzíny strednej triedy Zdroj: Filip Kadlečík

Čerstvý prírastok v modelovom rade neponúka iba odlišnú pohonnú jednotku, ale aj technológiu Renault 4Control (natáčanie zadných kolies) a upravený adaptívny podvozok. Obidva systémy sú zakomponované do štandardnej výbavy a vodičovi majú  v prípade potreby zaručiť zážitok z jazdy. Medzi dalšie vychytávky patria full-LED reflektory, 19-palcové ráfiky, extra tienené zadné okná a množstvo chrómovaných prvkov so znakmi S–Edition.

Športová atmosféra tohto auta je výrazná aj v samotnej kabíne. Nechýbajú tu kožené sedadlá s čeveným prešívaním, ktoré nájdeme aj na prístrojovej doske a výrazne tvarovanom volante. Kreslá tu majú príjemné bočné vedenie, v zákrutách by teda telo vodiča mali dostatočne stabilizovať. Samozrejmosťou sú hliníkom potiahnuté lišty dverí či pedále.

Test Renault Talisman kombi: Výkonný benzín

Renault prechádza dizajnovou obrodou. Jedným z plodov tohto obdobia je podarené kombi Talisman Grandtour. My sme ho testovali v najvyššej výbave s výkonným benzínovým srdcom.

Nový model si v týchto dňoch môžete detailne obzrieť na autosalóne v Ženeve. Podľa oficiálnych informácií sa po celej Európe začne predávať v septembri tohto roka. V závislosti od predajných výsledkov automobilka výbavu typickú pre S-Edition prinesie aj v ostatných motorizáciách, tu však ešte konkrétny dátum známy nie je. Do tej doby totiž ešte novinka v rodine Talisman musí zabojovať o svoj kus koláča v nabitom segmente plnom tradičných hráčov.


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×