Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lagonda má byť rýdzo elektrická značka

ZO ŽENEVY
Futuristický koncept elektromobilu s klinovitou karosériou má honosné kreslá pre vzadu sediacich pasažierov a na nabitie prejde takmer 650 kilometrov.
18 09.03.2018 / Marek Pokrývka

S pohonom na batérie experimentuje väčšina veľkých automobiliek. No nevyhýbajú sa tomu ani mnohí menší hráči, napríklad Aston Martin. Prestížny britský výrobca už dávnejšie ohlásil príchod elektrického modelu RapidE. Na ženevskom výstavisku však naznačil, že je to len začiatok. Bez predchádzajúceho avíza totiž predstavil limuzínu označenú ako Lagonda Vision.

Aston Martin na autosalóne prekvapil štúdiou Lagonda Vision 18 fotografií v galérii Aston Martin na autosalóne prekvapil štúdiou Lagonda Vision Zdroj: AUTO BILD

Jedno z mála prekvapení autosalóna opäť prinieslo značku, o ktorej oživenie sa Angličania snažia už niekoľko rokov. Tentokrát však jej znovuzrodenie vyzerá nádejne. Konečne totiž našla svoju konkrétnu cestu, má to byť rýdzo elektrická luxusná divízia. Už teraz sa hovorí o troch potenciálnych modeloch. Aktuálny koncept bude prvým z nich, jeho výroba sa má začať o tri roky.

Štúdia elektromobilu zaujala na prvý pohľad svojím futuristickým dizajnom. Disponuje klinovitou karosériou, ktorá má v prednej časti charakteristický tvar masky chladiča oživený LED modulmi. Koncové svetlá tvorí jednoliaty diódový pás vystupujúci z netradične skosenej zadnej časti. Plochám vozidla vládnu ostré tvary, tie vyznávajú aj mnoholúčové disky kolies.

Napriek autonómnym schopnostiam v interiéri nechýba volant 18 fotografií v galérii Napriek autonómnym schopnostiam v interiéri nechýba volant Zdroj: Aston Martin

Do presklenej kabíny sa pristupuje pomerne štandardnými prednými dverami a zadnými otváranými proti smeru jazdy, ktoré dopĺňa vyklápacia časť strecha. Toto riešenie má uľahčiť život vzadu sediacim pasažierom. K dispozícii majú honosné kreslá s vysúvateľnou opierkou na nohy, tie predné sú zasa otočné. Koncept totiž dokáže jazdiť autonómne. Nechýba v ňom však ani volant, ktorý obsahuje jeden z viacerých displejov prítomných v interiéri.

Na predaj je vzácne kombi Lagonda

Pod vznik jediného exemplára s karosériou Shooting Brake sa podpísala švajčiarska firma, jej dielo malo požehnanie automobilky.

O vnútornostiach štúdie neprezradil Aston Martin takmer žiadne detaily. Dozvedeli sme sa akurát, že disponuje variabilným elektrickým pohonom všetkých kolies a dostatkom šťavy na prejdenie takmer 650 kilometrov bez potreby nabíjania. Má ísť pritom o skutočne reálny údaj. Až začiatkom budúcej dekády sa dozvieme, nakoľko sa toto číslo i odvážny dizajn vozidla podarí pretaviť do reality.


Video
Najnovšie články
Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie

Vodič sedanu Mazda3 sa bežný incident rozhodol riešiť tak, že zastavil a vytvoril veľmi nebezpečnú situáciu.

Kanaďan sa chcel hádať uprostred diaľnice

Dvojica príbuzných modelov má štandardne výkon 353 kW (480 k), no k dispozícii bude aj v silnejšom vyhotovení Competition.

BMW X3 M a X4 M: Maximálne až 510 koní

Nový model GP vznikne v limitovanej sérii 3 000 kusov. Tvarovo sa inšpiruje štúdiou, pričom jeho výkon presiahne 221 kW (300 k).

MINI ohlásilo svoje najdivokejšie auto

Rannou nepríjemnosťou v zime sa stáva námraza na čelnom skle. Komu sa nechce škrabať, siahne po tekutom rozmrazovači. Mnohé sľubujú rýchlu pomoc. Dokážu však...

Test rozmrazovačov: Ktorý vám uľahčí život?

Návšteva servisu je činnosť, s ktorou človek musí rátať už pri kúpe nového auta. Mimo bežných prehliadok však majitelia očakávajú minimálny čas strávený bez...

Návštevy servisu: Tieto autá ich mali najviac
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×