Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Audi A6: Luxus podľa gusta Ingolstadtu

ZO ŽENEVY
Audi so svojimi top modelmi za konkurenciou ešte pred pár mesiacmi zaostávalo. Teraz je však všetko inak. Po typoch A8 a A7 sa svetu oficiálne predstavila aj manažérska limuzína s označením A6. Aká je naživo?
20 11 príspevkov 09.03.2018 / Filip Kadlečík

Audi A6 v poslednom čase trpelo tým, že v porovnaní s konkurenciou bolo podstatne staršie. Platilo to pritom aj pre modely A8 či A7. BMW a Mercedes-Benz jednoducho istý čas mali výhodu, že na trh uviedli novšie a vyspelejšie produkty. Teraz je však táto medzera preč. Po A8 a A7 strhol Ingolstadt plachtu aj z manažérskeho sedanu vyššej strednej triedy.

Modernejšie technológie, ostrejšie línie a drobné dizajnové retuše dávajú Audi A6 športovejší charakter 20 fotografií v galérii Modernejšie technológie, ostrejšie línie a drobné dizajnové retuše dávajú Audi A6 športovejší charakter Zdroj: Filip Kadlečík

Naživo je zrejmé, že nastupujúce Audi A6 úplne nezabudlo na svojho predchodcu a zachováva si množstvo prvkov, ktoré ho zdobili. Piata generácia však navyše prichádza s efektnými Matrix HD svetlometmi, upravenou čelnou maskou a ostrejšími líniami. Vďaka tomu pôsobí už na prvý pohľad futuristickejšie a športovejšie.

Zadok zdobia nové koncové svetlá, ktoré však napriek predpokladom nie sú spojené LED trubicou (ako je tomu napríklad pri modeli A7). Tento fakt však nemusí byť na škodu - šestke akoby dodáva viac serióznosti a elegancie. Oceňujeme aj zaujímavú farbu, v ktorej ju Audi predstavilo. “Nudné” limuzíny sa väčšinou predávajú v sivom, čiernom či bielom lakovaní. Nemeckému fešákovi však svedčí aj výraznejší náter.

Klesajúca línia skiel je jedným z prvkov, ktoré sa dajú nájsť aj na staršom type A6 20 fotografií v galérii Klesajúca línia skiel je jedným z prvkov, ktoré sa dajú nájsť aj na staršom type A6 Zdroj: Filip Kadlečík

V interiéri sa v podstate nič prekvapivé nestalo a nás to čiastočne teší. Nový koncept palubovky automobilov vyššej strednej triedy so štyrmi kruhmi na volante vyzerá naživo krásne, fascinujúco a luxusne. Na druhú stranu, v praxi sú najmä dotykové plôšky málo odolné voči zašpineniu. Takéto riešenie pedantov, ktorí si potrpia na poriadok, určite nepoteší.

Audi A6 prekvapuje športovým dizajnom

Limuzína vyššej strednej triedy prichádza s dynamickým vzhľadom, triom displejov a dvomi trojlitrovými šesťvalcami.

Pozitívom modelu A6 je priestorová ponuka v kufri i na zadných sedadlách. V pohodlných kreslách sa aj vzadu sedí príjemne. Dotykový displej určený na ovládanie klimatizácie sa však dostal aj sem. Inak sa niet na čo sťažovať, z hľadiska dizajnu i materiálov je aj druhý rad sedadiel zvládnutý vynikajúco. Rovnako, ako celá limuzína.

V interiéri sa A6 nemá za čo hanbiť, nám však prekážajú dotykové plôšky náchylné na zašpinie 20 fotografií v galérii V interiéri sa A6 nemá za čo hanbiť, nám však prekážajú dotykové plôšky náchylné na zašpinie Zdroj: Filip Kadlečík

Šestka dobieha konkurenciu a v mnohých ohľadoch ju dokonca možno aj predbieha. Najmä stvárnenie kabíny je, typicky pre Ingolstadt, na vysokej úrovni z hľadiska dizajnu i kvality.  Piata generácia A6 má všetky predpoklady na to, aby sa z nej stala úspešná manažérska limuzína. Kto vie, čoskoro na nej možno do práce dorazí aj váš šéf.


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×