Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najlepšie dostupné jazdenky: Japonci dominujú

FOTO
Tradičný magazín zostavil zoznam modelov, ktoré ponúkajú vysokú spoľahlivosť a dobrú protihodnotu za svoju cenu.
17 59 príspevkov 09.03.2018 / Marek Pokrývka

Už niekoľko dekád sa americký titul Consumer Reports venuje selekcii najlepšieho tovaru dostupného v Spojených štátoch, vrátane osobných automobilov. Pravidelne prináša rebríčky rôzneho druhu. Najnovšie sa jeho zástupcovia pozreli na to, ktoré sú najlepšie dostupné jazdenky. Výber ohraničili 10-ročným vekom a maximálnou sumou 20-tisíc dolárov (zhruba 16-tisíc eur).

Malé a kompaktné autá - Honda Jazz (2009-13): Japonský hatchback známy aj ako Fit sa vyrába od roku 2001, podľa Consumer Reports sú dobrou a dostupnou voľbou zástupcovia jeho druhej generácie 17 fotografií v galérii Malé a kompaktné autá - Honda Jazz (2009-13): Japonský hatchback známy aj ako Fit sa vyrába od roku 2001, podľa Consumer Reports sú dobrou a dostupnou voľbou zástupcovia jeho druhej generácie Zdroj: AUTO BILD

Do hľadáčika tradičného magazínu sa dostal nejeden model dostupný výhradne v USA, ale taktiež viacero vozidiel predávaných zároveň na európskych trhoch. Napriek istým odlišnostiam medzi verziami určenými pre jednotlivé kontinenty môže rebríček slúžiť ako orientačný aj pre našinca. Objavili sa v ňom stroje, ktoré ponúkajú dobrú protihodnotu za svoju cenu a tiež vysokú trvácnosť.

Už na úvod možno povedať, že Japonci tomuto prehľadu absolútne dominujú. Do originálneho zoznamu 35 vybraných jazdených áut sa dostal iba 1 americký a 1 európsky model. Všetky ostatné pochádzajú z krajiny vychádzajúceho slnka. Potvrdzujú tak všeobecne dobrú reputáciu o svojej spoľahlivosti, v ktorej dlhodobo obsadzujú popredné priečky.

>>> ZOZNAM NAJLEPŠÍCH DOSTUPNÝCH JAZDENIEK <<<

Consumer Reports rozdeľuje svoj prehľad do viacerých kategórii vychádzajúcich zo zaužívaného členenia severoamerického trhu, my sme rebríček trochu prispôsobili. Zároveň sme z neho vyškrtli autá nedostupné na slovenskom trhu. Na rovnováhe síl to však nič nezmenilo. Jednotlivé modely sú v kategóriách zoradené abecedne, vrátane konkrétnych ročníkov.


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×