Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Daimler prehlbuje spoluprácu so skupinou BAIC

Daimler uviedol, že kúpil 3,93-% podiel v spoločnosti Beijing Electric Vehicle (BJEV), dcére skupiny BAIC.
09.03.2018 / TASR

Nemecký výrobca áut Daimler vo štvrtok oznámil, že prehlbuje spoluprácu s čínskou skupinou BAIC v oblasti nových energetických vozidiel. A to aj napriek tomu, že sa konkurenčná čínska automobilka Geely snaží získať prístup k technológiám nemeckého koncernu v oblasti elektromobilov. 

Daimler uviedol, že kúpil 3,93-% podiel v spoločnosti Beijing Electric Vehicle (BJEV), dcére skupiny BAIC. "Investícia do BJEV je ďalším míľnikom v rámci silnej spolupráce medzi Daimlerom a BAIC na nových energetických vozidlách (New Energy Vehicles) v Číne a podčiarkuje náš záväzok k ďalšiemu rozvoju elektrickej mobility," povedal Hubertus Troska, člen predstavenstva spoločnosti Daimler zodpovedný za Čínu.

"Skupina BAIC a Daimler už dlho udržiavajú hlboké strategické partnerstvo. Nové energetické vozidlá sú jednou z hlavných oblastí podnikania skupiny BAIC a investícia spoločnosti Daimler do spoločnosti BJEV ďalej rozširuje naše partnerstvo. Spolupráca medzi spoločnosťou BAIC a Daimler prechádza do úplne novej fázy vývoja," vyhlásil Sü Che-i, predseda skupiny BAIC .

Predseda predstavenstva automobilky Geely Li Šu-fu minulý mesiac oznámil, že jeho spoločnosť získala takmer 10-% podiel v koncerne Daimler, ktorému patrí aj značka Mercedes-Benz. Geely dúfa, že vďaka tomu bude mať prístup k technológiám elektrických a autonómnych vozidiel, aby mohol lepšie reagovať na nových konkurentov, ako napríklad Uber.

(TASR)


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×