Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford Mustang Bullitt príde aj do Európy

ZO ŽENEVY
Modrý ovál ukázal osemvalcové kupé na výstavisku Palexpo. Oproti americkej verzii je trochu slabšie, nejde však o žiaden zásadný rozdiel.
16 07.03.2018 / Marek Pokrývka

Na januárovom autosalóne v Detroite vzbudil značnú pozornosť Ford. Nepriniesol žiadnu prelomovú novinku, veľké haló urobil vzkriesením modelu Mustang Bullit. Ikonická verzia svalovca debutovala v modernej forme. Z pohľadu tuzemských záujemcov o jej kúpu bola dôležitá otázka, či si ju budú môcť priamo zaobstarať. Na ženevskom autosalóne sme sa dozvedeli odpoveď.

Ford Mustang Bullitt sa v predaji objaví niekedy v priebehu roka 16 fotografií v galérii Ford Mustang Bullitt sa v predaji objaví niekedy v priebehu roka Zdroj: Filip Kadlečík

Modrý ovál ukázal tmavozelené osemvalcové kupé aj na výstavisku Palexpo a definitívne potvrdil, že príde do Európy. Variant určený pre starý kontinent sa navonok nijak nelíši od toho amerického. Okrem predstavenej farby bude dostupný v čiernej, disponuje devätnásťpalcovými diskami a tiež viacerými špecifickými detailmi. Je to napríklad vyčistená maska chladiča či logo Bullit vzadu.

Symbol slávneho filmového komisára nemôže chýbať ani v interiéri, ktorý bude taktiež prakticky zhodný s vyhotovením určeným pre Spojené štáty. Kožené anatomické sedadlá Recaro zostanú opciou. No rátať možno s digitálnym prístrojovým štítom, plaketou s výrobným číslom konkrétneho exemplára či neodmysliteľnou bielou guľatou hlavicou radiacej páky.

Úbytok deviatich koní nemá byť na dynamike auta vôbec cítiť 16 fotografií v galérii Úbytok deviatich koní nemá byť na dynamike auta vôbec cítiť Zdroj: Ford

Mustang Bullit má byť dostupný výhradne s manuálnou prevodovkou a atmosférickým päťlitrovým motorom V8. Jeho európske naladenie je pravdepodobne pre emisné limity trochu slabšie než to východiskové. Nejde však o žiaden zásadný rozdiel, maximálny výkon klesol o zanedbateľných deväť koní na 341 kW (464 k). Krútiaci moment dosahuje najviac 529 Nm.

Mustang Bullitt ožíva na 50. narodeniny

Špeciálny variant osemvalcového kupé má vyšší výkon, hutný zvuk pripomínajúci originál a množstvo dizajnových špecifík.

Koľko za špeciál jeho budúci majitelia zaplatia? Túto otázku zatiaľ Ford nezodpovedal, príplatok oproti štandardnému kupé Mustang však bude nepochybne citeľný. V našich končinách si americkú ikonu možno kúpiť od 38 990 eur. Cenu vyhotovenia Bullitt zverejní automobilka s blížiacim sa štartom predaja, ktorý sa má odohrať niekedy počas tohto roka.


Najnovšie články
Veľká zmena u susedov: Konečne riešenie kolón?

Nová štúdia dizajnom vychádza z typu 504, jeho tvary však okorenila modernými prvkami a elektrickým pohonom s výkonom 462 koní.

Peugeot e-Legend: Retro kupé na elektrinu

BMW radu 1 už netrpezlivo čaká na ďalšiu generáciu a čoskoro sa jej aj dočká. Vo vrcholnom vyhotovení M145i sa však už budeme musieť zaobísť bez šesťvalca...

BMW M145i: Vieme, čo má nahradiť šesťvalec

Bratislave sa zrejme už čoskoro minú evidenčné čísla so skratkou BL. Polícia preto spúšťa hlasovanie o novej skratke.

Aj keď biznis VW v Iráne nie je rozsiahly, krok firmy znamená symbolické víťazstvo pre amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Volkswagen sa sťahuje z iránskeho trhu

Kórejskí grafici vytvorili vizualizáciu, ktorej základom sa stala fotografia maskovaného prototypu. Obrázok nie je ďaleko od reálnej verzie.

Ako bude vyzerať Chevrolet Corvette C8?

Hot-hatch disponuje vyladenou verziou štvorvalca, má zvýšenú tuhosť karosérie a prepracovaný podvozok. Stovku zhltne za 4,7 sekundy.

Mercedes-AMG A 35 poháňa 306 žrebcov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×