Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Peugeot 508 v Ženeve: Francúzi dupli na plyn

ZO ŽENEVY
Peugeot sa už dlhšie musel zaobísť s mierne zastaralým modelom 508. Teraz je však neaktuálnosti koniec. Lev vyliezol z jaskyne v úžasnej forme - za túto limuzínu sa značka hanbiť rozhodne nemusí. Pozrite si s nami ako zažiarila v Ženeve!
46 38 príspevkov 07.03.2018 / Filip Kadlečík

Limuzína značky Peugeot patrí medzi tie modely, ktoré svoju digitálnu premiéru absolvovali ešte pred otvorením brán ženevského výstaviska Palexpo. Vďaka tomu už poznáme v podstate všetky dôležité informácie, ktoré sa modelu 508 týkajú. Ich prehľadný súhrn nájdete v tomto článku.

Peugeot 508 prichádza s výrazným dizajnom, naživo pôsobí atletickým a športovým dojmom 46 fotografií v galérii Peugeot 508 prichádza s výrazným dizajnom, naživo pôsobí atletickým a športovým dojmom Zdroj: Filip Kadlečík

pri odhalení fotografií sa v súvislosti s veľkým Peugeotom spustila vlna pozitívnych reakcií, ktorá sa netýka len štýlového exteriéru, ale aj odvážneho interiéru, ktorý do repertoáru francúzskej značky zaviedlo prelomové SUV 3008. Od dosluhujúcej a mierne zastaralej vlajkovej lode s označením 508 sa líši diametrálne. Aký je však debutant naživo? Dajú sa na ňom nájsť aj nejaké chyby?

Z hľadiska dizajnu zaváhanie očakávať netreba. Model 508 má všetko, čo sa dnes od automobilu s podobnými ambíciami požaduje. Predné LED reflektory ozvláštňuje výrazný pás denného svietenia, koncové svetlomety sú zasa aktívne a pri naštartovaní s prezentujú efektnou animáciou. Naživo nás uchvátila aj silueta liftbacku a jeho vyvážené proporcie. Peugeot postavil štýlovú, efektnú a elegantnú limuzínu.

Koncové svetlomety vedia vytvárať štýlové animácie 46 fotografií v galérii Koncové svetlomety vedia vytvárať štýlové animácie Zdroj: Filip Kadlečík

Unikátnosť interiéru odhalíte okamžite, prakticky ešte pred nastúpením do automobilu. Máloktorá limuzína v tomto segmente má bezrámové dvere a v tomto prípade vyzerajú perfektne. Majitelia či znalci modelu 3008 sa v kabíne nebudú cítiť úplne stratení. Množstvo prvkov sa sem totiž dostalo po evolučných zmenách či úplne bez zásahov.

Elementy ako malý volant či systém i displej prístrojovky i-Cockpit sem prešli bez akýchkoľvek úprav. Centrálna obrazovka však teraz má vyššie rozlíšenie a je výrazne širšia. Naživo pôsobí podstatne štýlovejším a prémiovejším dojmom. To isté platí aj o jeho hardvérových ovládačoch, ktoré majú čo-to spoločné aj s tými z dvojice nových SUV, pre potreby limuzíny 508 však boli čiastočne prepracované.

Zaujímavé materiály, neopozerané prvky a komfortná výbava môžu Peugeotu 508 získať množstvo priaznivcov 46 fotografií v galérii Zaujímavé materiály, neopozerané prvky a komfortná výbava môžu Peugeotu 508 získať množstvo priaznivcov Zdroj: Filip Kadlečík

Na novom Peugeote sa nám naživo páčil fakt, že vodiča po nastúpení doslova objíme. Tento dojem umocňuje aj široký stredový tunel, na ktorom je umiestnený joystick nahrádzajúci klasický volič smeru jazdy. Atmosféru dotvárajú aj zaujímavé a neopozerané materiály, ktoré sa dostali nielen na spomínaný tunel, ale aj na palubovku, či napríklad vkusné ambientné podsvietenie. Škoda len, že aj tu sa vo veľkom uplatňuje “obľúbený” klavírny lak. Miest náchylných na znečistenie je v tejto kabíne hneď niekoľko.

Peugeot 508: Namiesto sedanu liftback

Vlajková loď značky prešla zmenou typu karosérie a prekvapila aj svojimi rozmermi. Predné kolesá novinky má poháňať päť motorov.

Pri prvom stretnutí s modelom nás prekvapila jeho priestrannosť v pomere k vonkajším rozmerom. Auto totiž zvonka nepôsobí ako obrovský mastodont, skôr by sme ho pripodobnili k vyšportovanému atlétovi. Napriek tomu ponúka druhý rad sedadiel priehrštie miesta aj pre dospelých cestujúcich. Pozitívom je aj obrovský batožinový priestor, veľký vstupný otvor a možnosť skladania operadiel zadných sedadiel. Okrem elegancie a štýlu je teda model 508 aj praktický.

Zadné sedadlá sa dajú sklopiť, pod veľkými piatymi dverami vďaka tomu môže vzniknúť obrovský vnútorný priestor 46 fotografií v galérii Zadné sedadlá sa dajú sklopiť, pod veľkými piatymi dverami vďaka tomu môže vzniknúť obrovský vnútorný priestor Zdroj: Filip Kadlečík

Druhé vydanie limuzíny Peugeot 508 rozhodne patrí k najžiarivejším hviezdam autosalóna v Ženeve. Teší nás, že do veľkej miery prebral dizajn naznačený minuloročným konceptom Instinct. Tešíme sa na prvé jazdné skúsenosti, ktoré o ňom určite prezradia omnoho viac než len statické zoznámenie na výstavisku Palexpo. Francúzi uvedením tohto liftbacku poriadne dupli na plyn a naďalej kráčajú smerom k prémiovým automobilkám.


Video
Najnovšie články
Nočná mora: Porucha kľukového hriadeľa

Škoda po úspešných mesiacoch zaznamenala v novembri pokles predaja. Dôvodom tohto vývoja je najmä nepriaznivá situácia na kľúčovom čínskom trhu.

Škoda predala v novembri menej áut

Vlajková loď americkej značky prešla drobným omladením a dostala športovo štylizovaný variant, ktorý sme si skúsili s naftovým motorom.

Test Grand Cherokee S: Hra na športovca

Slovensko dostane od Európskej investičnej banky úver vo výške niekoľkých stoviek miliónov eur na dopravné projekty.

Slovensko dostane úver na dopravné projekty

Slovenská vláda vydala nariadenie, ktorým sa zvyšujú sadzby mýta pre nákladné vozidlá. Dôvodom je tak ako po minulé roky úprava podľa vývoja inflácie.

Mýto pre nákladné vozidlá sa zvýši

Prednú časť finálnej japonskej novinky nachytali v prívese bez krycej plachty, potvrdzuje značnú vernosť tvarom päťročnej štúdie.

Toyota Supra ukázala svoju tvár predčasne

Bavor má decentne upravený zovňajšok, interiér s retro čalúnením a radový šesťvalec s výkonom 321 koní z modernejšieho modelu.

Vilner sa popýšil krásnym BMW M3 E30
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×