Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Peugeot 508 v Ženeve: Francúzi dupli na plyn

ZO ŽENEVY
Peugeot sa už dlhšie musel zaobísť s mierne zastaralým modelom 508. Teraz je však neaktuálnosti koniec. Lev vyliezol z jaskyne v úžasnej forme - za túto limuzínu sa značka hanbiť rozhodne nemusí. Pozrite si s nami ako zažiarila v Ženeve!
46 43 príspevkov 07.03.2018 / Filip Kadlečík

Limuzína značky Peugeot patrí medzi tie modely, ktoré svoju digitálnu premiéru absolvovali ešte pred otvorením brán ženevského výstaviska Palexpo. Vďaka tomu už poznáme v podstate všetky dôležité informácie, ktoré sa modelu 508 týkajú. Ich prehľadný súhrn nájdete v tomto článku.

Peugeot 508 prichádza s výrazným dizajnom, naživo pôsobí atletickým a športovým dojmom 46 fotografií v galérii Peugeot 508 prichádza s výrazným dizajnom, naživo pôsobí atletickým a športovým dojmom Zdroj: Filip Kadlečík

pri odhalení fotografií sa v súvislosti s veľkým Peugeotom spustila vlna pozitívnych reakcií, ktorá sa netýka len štýlového exteriéru, ale aj odvážneho interiéru, ktorý do repertoáru francúzskej značky zaviedlo prelomové SUV 3008. Od dosluhujúcej a mierne zastaralej vlajkovej lode s označením 508 sa líši diametrálne. Aký je však debutant naživo? Dajú sa na ňom nájsť aj nejaké chyby?

Z hľadiska dizajnu zaváhanie očakávať netreba. Model 508 má všetko, čo sa dnes od automobilu s podobnými ambíciami požaduje. Predné LED reflektory ozvláštňuje výrazný pás denného svietenia, koncové svetlomety sú zasa aktívne a pri naštartovaní s prezentujú efektnou animáciou. Naživo nás uchvátila aj silueta liftbacku a jeho vyvážené proporcie. Peugeot postavil štýlovú, efektnú a elegantnú limuzínu.

Koncové svetlomety vedia vytvárať štýlové animácie 46 fotografií v galérii Koncové svetlomety vedia vytvárať štýlové animácie Zdroj: Filip Kadlečík

Unikátnosť interiéru odhalíte okamžite, prakticky ešte pred nastúpením do automobilu. Máloktorá limuzína v tomto segmente má bezrámové dvere a v tomto prípade vyzerajú perfektne. Majitelia či znalci modelu 3008 sa v kabíne nebudú cítiť úplne stratení. Množstvo prvkov sa sem totiž dostalo po evolučných zmenách či úplne bez zásahov.

Elementy ako malý volant či systém i displej prístrojovky i-Cockpit sem prešli bez akýchkoľvek úprav. Centrálna obrazovka však teraz má vyššie rozlíšenie a je výrazne širšia. Naživo pôsobí podstatne štýlovejším a prémiovejším dojmom. To isté platí aj o jeho hardvérových ovládačoch, ktoré majú čo-to spoločné aj s tými z dvojice nových SUV, pre potreby limuzíny 508 však boli čiastočne prepracované.

Zaujímavé materiály, neopozerané prvky a komfortná výbava môžu Peugeotu 508 získať množstvo priaznivcov 46 fotografií v galérii Zaujímavé materiály, neopozerané prvky a komfortná výbava môžu Peugeotu 508 získať množstvo priaznivcov Zdroj: Filip Kadlečík

Na novom Peugeote sa nám naživo páčil fakt, že vodiča po nastúpení doslova objíme. Tento dojem umocňuje aj široký stredový tunel, na ktorom je umiestnený joystick nahrádzajúci klasický volič smeru jazdy. Atmosféru dotvárajú aj zaujímavé a neopozerané materiály, ktoré sa dostali nielen na spomínaný tunel, ale aj na palubovku, či napríklad vkusné ambientné podsvietenie. Škoda len, že aj tu sa vo veľkom uplatňuje “obľúbený” klavírny lak. Miest náchylných na znečistenie je v tejto kabíne hneď niekoľko.

Peugeot 508: Namiesto sedanu liftback

Vlajková loď značky prešla zmenou typu karosérie a prekvapila aj svojimi rozmermi. Predné kolesá novinky má poháňať päť motorov.

Pri prvom stretnutí s modelom nás prekvapila jeho priestrannosť v pomere k vonkajším rozmerom. Auto totiž zvonka nepôsobí ako obrovský mastodont, skôr by sme ho pripodobnili k vyšportovanému atlétovi. Napriek tomu ponúka druhý rad sedadiel priehrštie miesta aj pre dospelých cestujúcich. Pozitívom je aj obrovský batožinový priestor, veľký vstupný otvor a možnosť skladania operadiel zadných sedadiel. Okrem elegancie a štýlu je teda model 508 aj praktický.

Zadné sedadlá sa dajú sklopiť, pod veľkými piatymi dverami vďaka tomu môže vzniknúť obrovský vnútorný priestor 46 fotografií v galérii Zadné sedadlá sa dajú sklopiť, pod veľkými piatymi dverami vďaka tomu môže vzniknúť obrovský vnútorný priestor Zdroj: Filip Kadlečík

Druhé vydanie limuzíny Peugeot 508 rozhodne patrí k najžiarivejším hviezdam autosalóna v Ženeve. Teší nás, že do veľkej miery prebral dizajn naznačený minuloročným konceptom Instinct. Tešíme sa na prvé jazdné skúsenosti, ktoré o ňom určite prezradia omnoho viac než len statické zoznámenie na výstavisku Palexpo. Francúzi uvedením tohto liftbacku poriadne dupli na plyn a naďalej kráčajú smerom k prémiovým automobilkám.


Video
Najnovšie články
Diaľnica medzi BA a TT má byť rozšírená v roku 2028

Partnerstvo s Volvom a Daimlerom sa čínskej automobilke Geely zjavne vypláca, aj vďaka nemu vlani zarobila oveľa viac.

Čínskemu Geely sa vlani darilo, zarobil viac

Čínsky elektrický sedan má výkon 163 koní a vyberať si pri ňom možno z dvoch akumulátorov. Ten väčší ponúkne dojazd 500 kilometrov.

Geely GE11: Pôjde o prelomový model?

Modernizácia kompaktného SUV-kupé prináša najmä upravenú prednú časť, no dotkla sa aj zadku, interiéru či ponuky motorov.

Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×