Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nissan konečne odhalil off-road Terra

VIDEO
Mohutné vozidlo má základ prevzatý od populárneho pick-upu. Na technike je natiahnutá vlastná karosérie, no interiér zostal takmer úplne zachovaný.
4 27.02.2018 / Marek Pokrývka

Začiatkom novembra sa uniknuté fotografie postarali o odhalenie projektu z dielne automobilky Nissan. Krútili sa okolo SUV, ktoré má stáť na rovnakej technike ako Navara. Čínske médiá ho krátko pred vianočnými sviatkami priniesli na ďalších záberoch. Skladačku teraz konečne dopĺňajú obrázky zverejnené oficiálnou cestou, zavŕši ju premiéra na autosalóne v Pekingu.

Nissan Terra príde najprv do predaja na čínskom trhu 4 fotografií v galérii Nissan Terra príde najprv do predaja na čínskom trhu Zdroj: Nissan

Nový model nesúci označenie Terra japonský výrobca odhalil ešte pred aprílovou výstavou. Definitívne potvrdil, že nejde o žiadne navoňané SUV určené prioritne na parkoviská obchodných centier. Mohutné vozidlo je skôr off-road, ktorý zvládne aj každodenné povinnosti. Túto univerzálnosť mu dáva veľmi schopný základ prevzatý od spomínaného populárneho pick-upu.

Nissan stojí na pevnom rebrinovom ráme a využíva množstvo známych komponentov, na technike je však natiahnutá dvojpriestorová karoséria s vlastnými dizajnovými riešeniami. Interiér zostal takmer úplne zachovaný. Kabína je prepracovaná v zadnej časti, obsahovať má totiž tri rady sedadiel. K technike sa zatiaľ automobilka oficiálne nevyjadrila. No zákulisné zdroje hovoria už dlhšie o 2,5-litrovom atmosférickom benzíne s výkonom 137 kW (186 k), ktorý môže poháňať zadné alebo všetky kolesá. Spojený má byť s automatom.

Test Nissan Navara: Robotník v obleku

Skúške sme podrobili tretiu generáciu vozidla stojaceho na hranici osobného a úžitkového segmentu. Zaujalo nás svojou civilizovanosťou.

Vzhľadom na lokalitu plánovanej premiéry neprekvapí, že Nissan Terra príde do predaja najprv na čínskom trhu. Najľudnatejšia krajina sveta má byť jeho hlavnou základňou. Okrem nej sa bude off-road predávať aj v ďalších ázijských štátoch. Nad dostupnosťou v Európe či USA zatiaľ visí otáznik, no vzhľadom na aktuálne trendy nemožno zatiaľ expanziu novinky do iných regiónov vylúčiť.


Video
Najnovšie články
Elektrický hyperšport chystá aj Lotus

Firmy by mali spolupracovať na vývoji nových elektrických áut Fordu na platforme Rivianu. Partnerstvo prinesie nový prístup k inteligentným a elektrickým autám...

Ford investuje 500 miliónov USD do startupu Rivian

Nájsť v mestách vhodné parkovacie miesto je čoraz ťažšie a vtesnať sa doň dupľom. Parkovacie kamery sú určite užitočným pomocníkom a dodatočná montáž nie je...

Nejde vám parkovanie? Takto ho zvládne každý

Atraktívny kórejský liftback dostal oranžový lak, karbónové doplnky, čalúnenie Alcantarou a najmä upravený pohon všetkých kolies.

Stinger GTS: Pripravený na jazdu šmykom

Facelift prináša decentné úpravy zahŕňajúce zadné svetlá s motívom britskej vlajky a tiež rozšírené možnosti individualizácie navonok i zvnútra.

MINI Clubman má za sebou malú plastiku

Na vojenskej prehliadke vozila dôstojníkov nemaskovaná ruská novinka, ktorá vznikla na základe sedanu a disponuje rovnakou technikou.

Luxusný kabriolet Aurus: Debut pri Kremli

Modely s 2,3-litrovým motorom majú vo verzii High Performance výkon 335 koní a viacero komponentov zdedených od osemvalcových kúskov.

Ford Mustang: Viac elánu pre štvorvalec
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×