Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford Edge: Silnejšia nafta pre Európu

Aktuálny vznetový motor nahradí vylepšený dvojliter EcoBlue, v špičkovom vyhotovení bude využívať dve turbodúchadlá. Ponúkne až 175 kW (238 k).
20 26.02.2018 / Marek Pokrývka

Počas januárového autosalóne v Detroite absolvoval debut inovovaný Ford Edge. Výrobca mu dal do vienka prepracovanú vizáž i technickú stránku, ktorá prešla viacerými úpravami. Tie sa dotkli všetkých zážihových verzií dostupných v Spojených štátoch. V našich končinách je situácia diametrálne odlišná, benzín v ponuke nenájdete. Tomu sú prispôsobené aj špecifiká faceliftu.

Ford Edge príde v zmodernizovanej verzii aj k nám 20 fotografií v galérii Ford Edge príde v zmodernizovanej verzii aj k nám Zdroj: Ford

Namiesto motorov prezentovaných v USA je pre Európu pripravená silnejšia nafta. Aktuálny vznetový motor 2.0 TDCi Duratorq nahradí vylepšený dvojliter s prívlastkom EcoBlue. Rovnako ako v minulosti bude v špičkovom vyhotovení využívať dve turbodúchadlá, namiesto maxima 154,5 kW (210 k) však ponúkne až 175 kW (238 k). Hodnotu krútiaceho momentu nepoznáme.

Okrem vrcholnej verzie dostane SUV aj turbodiesel s jedným slimákom určeným na prepĺňanie, ktorý bude dostupný v dvoch naladeniach. Dosahovať môže 110 kW (150 k) alebo 140 kW (190 k). V prvom prípade má byť motor spojený s osemstupňovým automatom a pohonom predných kolies, výkonnejší variant naopak dostane šesť manuálnych stupňov a systém 4x4. Model disponujúci bi-turbo motorom bude mať štandardne modernú samočinnú prevodovku i štvorkolku.

Ford Edge: Facelift a špičková verzia ST

SUV prešlo pomerne výrazným dizajnovým prerodom, dostalo osemstupňový automat a nový model s maximálnym výkonom 250 kW (340 k).

Po technickej stránke sa teda európsky model Edge má naďalej výrazne líšiť od toho amerického, no inak prinesie facelift známe zmeny. Rátať teda môžeme s modifikovaným dizajnom, odlišným centrálnym tunelom s otočným ovládačom radenia či rozšíreným vybavením. Predaj omladenej verzie sa spustí do konca roka, konkrétnejší termín známy nie je.


Video
Najnovšie články
VW Golf: Úplne nové GTI bez maskovania?

Z talianskej firmy vyjde kupé uprostred roka 2020 pri príležitosti 90. výročia založenia, pomenované bude po jej zakladateľovi.

Pininfarina prezradila meno elektromobilu

Tokijská prokuratúra predĺžila vyšetrovaciu väzbu pre Carlosa Ghosna. Môže sa stať, že mocná postava automobilového priemyslu strávi Vianoce za mrežami.

Ghosn zrejme strávi Vianoce za mrežami

Hyundai dôveruje technológii palivových článkov, ktorá v súčasnosti nestojí v centre pozornosti. Dokazuje to fakt, že chce investovať miliardy do továrne...

Hyundai investuje miliardy do palivových článkov

PRVÁ JAZDA Seat predstavil model Tarraco, ktorý môže zamiešať kartami v rámci koncernu Volkswagen. Sedemmiestne SUV na scénu prichádza ako posledné, porazí...

Seat Tarraco: Kodiaq má ďalšiu tvrdú konkurenciu

Kupé disponujúce špeciálnou karosériou s retro nádychom vzniklo v počte deväť kusov, z toho len jeden má manuálnu prevodovku.

Na predaj je unikátne Ferrari 599 GTZ

Omladená verzia SUV má pod kapotou prepracovaný šesťvalec a dynamikou sa takmer doťahuje na starší model GTS. Úpravy zasiahli aj podvozok či brzdy.

Porsche Macan S dosahuje výkon 354 koní
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×