Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Porsche oficiálne odhalilo kupé 911 GT3 RS

VIDEO
Najsilnejšia neprepĺňaná deväťstojedenástka je rýchlejšia, disponuje detailne prepracovaným bodykitom a na želanie aj kolesami vyrobenými z horčíka.
10 23.02.2018 / Marek Pokrývka

Pre tohtoročný ženevský autosalón si Porsche pripravilo premiéru omladeného modelu GT3 RS, ktorý po vyše dvoch rokoch zavŕši postupnú modernizáciu celej rodiny 911. Jeho plány však pred dvomi týždňami narušil únik materiálov. Ten prezradil nielen vzhľad automobilu po facelifte, ale nemýlil sa ani v technických údajoch. Výrobca to teraz definitívne potvrdil.

Porsche 911 GT3 RS bude stáť takmer 200-tisíc eur 10 fotografií v galérii Porsche 911 GT3 RS bude stáť takmer 200-tisíc eur Zdroj: Porsche

Keďže nabrúsené kupé v týchto dňoch Porsche oficiálne odhalilo, o maximálnom výkone atmosférického štvorlitrového šesťvalca posunutom na 383 kW (520 k) môžeme hovoriť bez otáznikov. Rovnako to platí o akcelerácii 0-100 km/h za 3,2 sekundy či najvyššom tempe 312 km/h. Oproti predchodcovi je najsilnejšia neprepĺňaná deväťstojedenástka rýchlejšia, no prešla aj viacerými ďalšími úpravami.

Porsche disponuje detailne prepracovaným bodykitom a tiež novými kolesami. Na prednej osi sú dvadsiatky, zadná má ešte o palec väčšie ráfiky obuté do pneumatík s rozmermi 325/30 R21. Disky môžu byť na želanie vyrobené z horčíka. Táto opcia prináša zníženie hmotnosti, no asi nebude vôbec lacná. Podľa neoficiálnych zdrojov môže stáť približne 10-tisíc.

Model GT3 RS zavŕši facelift Porsche 911

Zábery zmodernizovaného kupé ukazujú prepracovaný bodykit, výkon šesťvalca má podľa neoficiálnych zdrojov stúpnuť na 382 kW (520 k).

Ďalšie odľahčenie môže priniesť balík Weissach obsahujúci viaceré karbónových komponentov, vďaka ktorým môže Porsche 911 GT3 RS vážiť 1 430 kilogramov. K dispozícii je tiež sada Clubsport obsahujúca ochrannú klietku, šesťbodový bezpečnostný pás či hasiaci prístroj. Tá je síce bezplatná, no vozidlo je poriadne drahé už v základe. Na domácom trhu sa začne predávať od apríla za najnižšiu cenu 195 137 eur.


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×