Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Päťdverový Mercedes-AMG v novom šate

Liftback prezrádza viac o svojich líniách: odhaľuje výrazné krídlo, koncovky výfuku, dizajn nárazníkov či koncových svetiel.
5 1 príspevok 23.02.2018 / Marek Pokrývka

Stuttgart nedávno potvrdil, že počas autosalóna v Ženeve svetu ukáže sériovú verziu športového liftbacku naznačeného vlani prostredníctvom konceptu. Prototyp vozidla predviedol v tradičnej čierno-bielej strakatej kamufláži navrhovanej na skrytie konkrétnych tvarov karosérie. Päťdverový automobil sa teraz predvádza v novom šate a o svojich líniách prezrádza viac.

Mercedes-AMG ukázal ďalšie tvary svojho sériového liftbacku 5 fotografií v galérii Mercedes-AMG ukázal ďalšie tvary svojho sériového liftbacku Zdroj: Mercedes-AMG

Nemecká automobilka zverejnila fotografie najnovšieho člena rodiny Mercedes-AMG v kabáte tvorenom matnou fóliou so vzorom čierno-zelených plameňov. Okrem odlišnej grafiky je maskovanie slabšie, najmä v oblasti nárazníkov. Konkretizuje tak ich dizajn. Vidieť môžeme veľké nasávacie otvory, ale tiež difúzor a kvarteto lichobežníkových koncoviek výfuku. Kompletne odhalená je popri tom architektúra úzkych koncových svetiel zložených z diód. Na obrázkoch je výrazné aj krídlo, ktoré pravdepodobne nebude pevné.

Nad pohonným systémom liftbacku zostáva visieť otáznik, no podľa zákulisných zdrojov bude zrkadlovým obrazom techniky použitej minuloročnou štúdiou. V špičkovej verzii sa vraj zopakuje výkon vyše 588 kW (800 k). Jeho zdrojom má byť štvorlitrový osemvalec z kombi/sedanu E63 s približne šiestimi stovkami koní, ktorý doplnia elektromotory. Výsledkom by mala byť enormná dynamika na úrovni superšportov.

Mercedes-AMG: Sériový liftback v Ženeve

Finálne vozidlo bude v mnohom vychádzať z konceptu, silueta karosérie sa meniť nemá. Koncovky výfuku môžu indikovať príslušnosť k rodine 53.

Na potvrdenie parametrov si ešte budeme musieť nejaký čas počkať. Už dnes je však jasné, že päťdverový zástupca línie GT bude mať v portfóliu značky výnimočnú pozíciu. Súperiť by teoreticky mohol s modelom Mercedes-AMG CLS 63. Táto verzia však z tretej generácie kupé-sedanu údajne nevznikne, vrcholom má v jej prípade zostať v januári odhalená päťdesiattrojka.


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×