Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kia avizuje nástupcu svojej vlajkovej lode

Sedan tvoriaci špičku portfólia pravdepodobne spoznáme v New Yorku, prvý obrázok zachytáva jeho siluetu. V druhom štvrťroku sa má začať predaj.
1 23.02.2018 / Marek Pokrývka

Vrcholom tuzemskej ponuky značky Kia sa vlani stal liftback Stinger, elitnú pozíciu však nedrží globálne. Na viacerých trhoch má nad sebou ešte klasickú luxusne orientovanú limuzínu. Domácim zákazníkom ju automobilka predáva pod označením K9, v severoamerickom regióne má štítok K900 a jej globálne meno znie Quoris. Nositeľ tria štítkov čoskoro dostane ďalšiu generáciu.

O svojom dizajne toho najluxusnejšia Kia zatiaľ prezradila minimum

Krátko pred ženevským autosalónom avizuje kórejský výrobca nástupcu svojej vlajkovej lode, no miesto jeho premiéry nespomína. Švajčiarska pôda pravdepodobne nebude jej dejiskom. Hlavnou hviezdou tamojšej expozície Kia má byť tretia generácia typu Ceed, ktorá už debut absolvovala na súkromnej akcii. Sedan tvoriaci špičku portfólia firmy pravdepodobne spoznáme v New Yorku.

Nová Kia Ceed odhalená: 10 najdôležitejších zmien

Kia Ceed v posledných mesiacoch žila v tieni vynoveného modelu i30. Týmto dňom je však koniec, slovenský bestseller dnes dobieha svojho koncernového brata a my sa s ním zoznamujeme naživo. Toto je...

Popri ohlásení blížiaceho sa odhalenia zverejnila ázijská automobilka prvý obrázok, ktorý zachytáva siluetu päťmetrovej limuzíny. Ničím zásadným nás nezaujal. Vidieť na ňom akurát náznak masky chladiča, časť mnoholúčových kolies a tvary diódových svetiel na oboch koncoch, pričom tie zadné nám z tohto pohľadu spolu s líniami veka batožinového priestoru trochu pripomínajú Mercedes-Benz triedy C. Po kompletnom odhalení sa však podobnosť asi rozplynie. Viac sa dozvieme nepochybne onedlho, predaj limuzíny sa má totiž začať už v druhom štvrťroku.


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×