Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Prvá Cupra odhalená: 200-koňová Ibiza?

FOTO
Seat sa dnes chystá odhaliť viacero detailov o svojej novej značke. My sa na veľkej slávnosti zúčastníme naživo a zjavne tam nebude chýbať ani ostrá Cupra Ibiza.
7 4 príspevky 22.02.2018 / Filip Kadlečík

Dnes poobede Seat v Barcelone definitívne odhalí konkrétne plány značky Cupra. Doterajšie správy boli kusé, vedeli sme v podstate len to, že dcérska firma by sa mala sústrediť na produkciu športovo orientovaných modelov odvodených z bežne dostupných Seatov.

Nová Ibiza pod hlavičkou Cupry dostala agresívnejšie doplnky karosérie, odlišné logo či iné materiály v interiéri 7 fotografií v galérii Nová Ibiza pod hlavičkou Cupry dostala agresívnejšie doplnky karosérie, odlišné logo či iné materiály v interiéri Zdroj: Instagram/Cuprasport

To sa definitívne potrvrdilo v predstihu - už včera sa na internete objavili snímky prvého dieťaťa Cupry. Nabrúsená Ibiza je očividným dôkazom ambícií značky. Od bežného modelu sa odlišuje hneď niekoľkými športovými doplnkami. Vpredu ide najmä o samotné logo staronovej značky či odlišné rebrovanie prieduchov.

Vzadu zasa pozornosti nemôže uniknúť dvojica výfukových koncoviek integrovaná do plastovej imitácie difúzora. Za zmienku stojí aj strešné krídlo. Jeho štruktúra pripomína karbón, zatiaľ však nie je jasné, či je reálne vyrobené z uhlíkových vlákien.

Zadok je doplnený o strešný spojler s povrchovou úpravou pripomínajúcou uhlíkové vlákna 7 fotografií v galérii Zadok je doplnený o strešný spojler s povrchovou úpravou pripomínajúcou uhlíkové vlákna Zdroj: Instagram/Cuprasport

Interiér svojimi tvarmi a použitými technológiami odkazuje na bežnú Ibizu, je však vyhotovený z úplne iných materiálov. Na volant sa dostala brúsená koža, ktorú možno vidieť aj na iných častiach kabíny. Núdza tu nie je ani o elementy, ktoré povrchovou úpravou pripomínajú uhlíkové vlákna.

Seat oddeľuje svoju športovú divíziu

Cupra bude po novom formálne samostatnou značkou. Oficiálne odštartuje 22. februára a pravdepodobne uvedie aj prvého člena portfólia.

O technických údajoch zatiaľ nie je známe nič, možno však očakávať, že pod kapotou sa zahniezdi prepĺňaný štvorvalec 2.0 TSI známy napríklad z Pola GTI. Ten je štandardne ladený na 147 kW (200 k) a 320 Nm. Športové Polo s ním na stovku šprintuje v priebehu 6,7 sekundy, zrýchľovať prestane až na úrovni 237 km/h.  

Interiér vyplv Ibizy nezaprie, odlišné materiály sa však starajú o dostatok rozdielov 7 fotografií v galérii Interiér vyplv Ibizy nezaprie, odlišné materiály sa však starajú o dostatok rozdielov Zdroj: Instagram/Cuprasport

Definitívu v podobe oficiálnych informácií sa dozvieme už v priebehu dnešného poobedia. Čoskoro teda môžete očakávať kompletný informačný servis týkajúci sa staronovej španielskej značky. Mimochodom, hlasy v zákulisí naznačujú, že Ibiza nebude jedinou hviezdou tejto slávnosti. Čoho sa ešte dočkáme? To prezradia až najbližšie hodiny. Určite sledujte našu facebookovú stránku “Auto Bild Slovensko” či instagramový účet “filip.kadlecik” - tam o Cupre nájdete živé informácie.


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×