Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Obľúbené autá Slovákov: Top 10 jazdeniek s 4x4

FOTO
Automobily s pohonom všetkých kolies sú u nás čoraz populárnejšie a nemusí pritom ísť len o vozidlá s karosériou SUV. Slováci často siahajú aj po ojazdených limuzínach prémiových značiek. Toto je top 10 najobľúbenejších z nich.
31 36 príspevkov 21.02.2018 / Filip Kadlečík

Najmä počas zasnežených dní, ako sú tie posledné, si veľká časť z vodičov začne hovoriť, že si v budúcnosti určite musia kúpiť automobil s pohonom všetkých kolies. Sneh sa u nás síce objavuje len niekoľko mesiacov v roku, problémov však aj napriek tomu na cestách narobí viac než dosť. Ak navyše človek patrí k vášnivým lyžiarom, rybárom či chalupárom, pohon všetkých kolies býva pri kúpe vozidla často podmienkou.

Množstvo prémiových automobilov v zozname je prekvapením - Slováci ich z druhej ruky kupujú naozaj často 31 fotografií v galérii Množstvo prémiových automobilov v zozname je prekvapením - Slováci ich z druhej ruky kupujú naozaj často Zdroj: Autobazar.SK

Aj preto sa obrovskej popularite tešia automobily typu SUV, ktoré sú z veľkej časti aj štvorkolkami. Netreba sa však nechať pomýliť - najmä na trhu s jazdenými automobilmi spomedzi vozidiel s pohonom 4x4 športovo-úžitkové modely nemajú neohrozený primát. O popularitu sa totiž musia podeliť s limuzínami vyššej strednej triedy.

S takýmito autami už potom zvyčajne súvisí aj automatická prevodovka. Práve tá a pohon všetkých kolies boli kritériami pri zostavovaní prehľadu, ktorý mapuje obľúbené autá Slovákov disponujúce náhonom 4x4 a samočinnou radiacou skriňou. Rebríček sme vytvorili v spolupráci s portálom Autobazar.SK.


>>> Kompletný prehľad jazdeniek nájdete v galérii <<<


Je prekvapivé, že najpredávanejšie vozidlo spĺňajúce spomínané kritériá priemerne stojí 27 697 eur. Tento fakt svedčí o tom, že Slováci sa rozhodne neboja investovať ani do jazdených vozidiel. Neočakávali by sme však stav, v ktorom sa v prvej desiatke štvorkoliek s automatom bude nachádzať až sedem prémiových automobilov. Štatistiky serveru ale neklamú - takéto autá si našinci vyberajú naozaj najčastejšie.

Top jazdenky: Ktoré sa kazia často a ktoré nie?

Kategória 2- až 3-ročných jazdených vozidiel je u nás čoraz populárnejšia. TÜV report detailne odhaľuje, ktorým sa treba vyhnúť a ktoré stoja za zváženie. Pozrite si výsledky naprieč všetkými...

Ich imidž, jazdné vlastnosti a komfort sú rozhodne lákavé, treba však myslieť aj na zápornú stranu kúpy prémiového automobilu z druhej ruky. Jeho servis nie je práve najlacnejší a často ho nedokáže vykonať ani sebelepší “garážmajster”. Napríklad také poruchy vzduchového podvozka nie sú ničím nezvyčajným, pritom nejde o nenáročnú investíciu. Zostavili by ste svoje poradie štvorkoliek s automatom rovnako, alebo by si prvé miesto podľa vás zaslúžilo iné auto? Dajte nám vedieť v diskusii.


Najnovšie články
Rakúsko chce zvýšiť rýchlosť na diaľniciach

K čisto benzínovej dvojici motorov sa pridáva vyhotovenie s označením e-Boxer. Počas budúceho roka bude údajne realitou aj v Európe.

Subaru XV dostalo hybridný variant

Obytné automobily či prívesy sú, prinajmenšom čo sa dizajnu a pôdorysu týka, už roky relatívne konzervatívne. Na trh prichádza firma Romotow, ktorá by...

Nahradí aj chatu: Prvý karavan svojho druhu

Elektrický poháňané SUV má kontroverzný dizajn, kabínu vytvárajúcu uvoľnenú atmosféru a schopnosť plne autonómneho fungovania.

BMW Vision iNext: Vo výrobe od roku 2021

O automobily vyrobené pred rokom 1989 by u nás pred nejakým časom ešte nikto nezakopol. Teraz však, zdá sa, začínajú byť opäť atraktívne a ako youngtimery majú...

Najdrahší Žiguli v SR: Stojí za tú sumu?

Populárne mestské auto oslavuje svoje 20. narodeniny a okrem jubilejnej verzie obohacuje modelový rad aj jemne športový hybrid.

Toyota Yaris: Pribudli verzie GR Sport a Y20

Popularita autokamier narastá a záujemcovia o kúpu môžu mať hlavybôľ pri výbere vhodného modelu. ADAC sa preto rozhodol dôkladne prevetrať deväť modelov.

Test autokamier: Všetky trpia na jednu slabinu
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×