Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Opel Combo francúzske gény neskrýva

Od svojho príbuzného sa nemecký reprezentant odlišuje prednou časťou, lakovanými nárazníkmi, diskami kolies či volantom.
16 1 príspevok 21.02.2018 / Marek Pokrývka

Pred niekoľkými dňami odhalil Citroën tretiu generáciu typu Berlingo. Jeho virtuálnej premiére predchádzalo avízo prezrádzajúce, že tento kompaktný van nebude jedináčikom. V rámci materskej skupiny PSA má mať dvoch súrodencov. Druhým predstaveným produktom sa stal zástupca značky Opel, ktorý sa volá Combo. Debut absolvoval v osobnej verzii Life.

Opel Combo Life je druhým členom línie kompaktných vanov PSA 16 fotografií v galérii Opel Combo Life je druhým členom línie kompaktných vanov PSA Zdroj: Opel

Rüsselsheim svojho reprezentanta neodlíšil iba symbolmi blesku, novinka napriek tomu svoje francúzske gény neskrýva. Skelet jej karosérie zostal úplne bez zmien. Identicky pôsobia dokonca aj koncové svetlá, zozadu si preto dvojicu koncernových bratov nie je ťažké na prvý pohľad pomýliť. No detailných odlišností je pomerne dosť.

Citroën Berlingo: Prvé trojča je na svete

Populárny automobil sa drží základných tvarov, no štýlom sa prispôsobil ostatným zástupcom značky. Ponúknuť má viac vybavenia.

Opel Combo Life napríklad nemá žiadne dielce z nelakovaného tmavého plastu. Do farby sa odeli kompletné nárazníky, ale tiež A-stĺpiky či upravené dielce uprostred dverí. Tie nahradili prvok Airbumps. Modifikované sú strešné nosiče a najmä predná časť, v ktorej sa objavili svetlomety nápadne pripomínajúce typ Crossland X. Nechýba ani modifikovaná maska chladiča. Výmene sa nevyhli ani disky kolies, tie nesú jasný rukopis nemeckého výrobcu.

Vnútro nemeckého automobilu prešlo iba drobnými úpravami 16 fotografií v galérii Vnútro nemeckého automobilu prešlo iba drobnými úpravami Zdroj: Opel

V interiéri cítiť Paríž ešte výraznejšie. Opel síce použil volant z vlastného katalógu, svoj formát prístrojového panela a odlišný centrálny tunel, no to je v podstate všetko. Základná architektúra interiéru zostala nedotknutá. Zachované sú mnohé ovládacie prvky, ale napríklad aj výduchy ventilácie hovoriace jasne aktuálnym dizajnovým jazykom značky Citroën. Prevzaté sú aj mnohé technológie. Znamená to dostupnosť viacerých doposiaľ neponúkaných prvkov, ako je napríklad head-up displej.

Rovnako ako typ Berlingo bude Combo Life dostupné s dĺžkou 4,40 alebo 4,75 metra. Spoločná bude pravdepodobne aj ponuka motorov, no automobilka to zatiaľ nepotvrdila. Hovorí iba o širokej škále benzínových a naftových motorov. Spomína tiež dostupnosť osemstupňového automatu, ktorý vytvorí alternatívu k dvom manuálnym prevodovkám. Viac sa asi dozvieme v Ženeve.


Video
Najnovšie články
Nissan a Renault prehodnocujú svoju alianciu

Nový americký sedan si živú premiéru odbije v New Yorku, do predaja sa dostane s benzínovým štvorvalcom i šesťvalcom.

Cadillac CT5: Zastúpi sedany ATS i CTS

Americká spoločnosť plánuje na autosalóne predstaviť omladenú verziu existujúceho vozidla i nový koncept, ktorý nesie podpis Pininfarina.

Karma avizuje pre Šanghaj dve premiéry

Ministerstvo financií zrejme môže byť spokojné s príjmami z elektronického mýta za nákladné vozidlá. Vo februári sa vybralo vyše 17 miliónov, čo je viac než...

Príjmy z mýta rastú, najviac platia cudzinci

Havarijný stav mostov zjavne nie je len lokálnym fenoménom u nás. Podľa aktuálnych informácií z Česka tam totiž majú rovnaký problém: v zúfalom stave je vyše 1...

Stovky českých mostov sú v havarijnom stave

Firmy už pred rokmi rozčúlili verejnosť, keď schvaľovali šéfom vysoké platy, hoci zisky klesali. V podobnom duchu je to teraz vo Forde, ktorého šéf Jim Hackett...

Šéf Fordu zarobil viac, i keď firma peniaze stratila

Rast cien ropy brzdia obavy zo stavu svetovej ekonomiky, čo nahráva do karát motoristom. Minimálne tým, že zdražovanie je zatiaľ len kozmetické.

Benzín a nafta: Ďalší vývoj je vo hviezdach
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×