Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Honda HR-V: Na obzore je malý facelift

Tvár malého SUV sa prispôsobila štýlu mladších súrodencov, obsahuje kompletne diódové svetlomety či upravený nárazník.
25 20.02.2018 / Marek Pokrývka

Na európskych brehoch debutovala Honda HR-V pred necelými tromi rokmi, v domácom prostredí sa však pod označením Vezel verejnosti predviedla ešte o šestnásť mesiacov skôr. Japonská automobilka ju preto momentálne decentne omladzuje. V preklade to znamená, že malý facelift je na obzore aj pre modely predávané na starom kontinente.

Honda Vezel sa pri omladení zmenila najmä v prednej časti 25 fotografií v galérii Honda Vezel sa pri omladení zmenila najmä v prednej časti Zdroj: Honda

Výrobca dal svojmu najmenšiemu SUV upravenú tvár, ktorá sa prispôsobila štýlu mladších súrodencov. K slovu teda prišla maska chladiča s veľkou centrálnou priečkou tvoriacou „obočie“ svetlometov. Tie môžu byť teraz kompletne diódové, svojou architektúrou pripomínajú typ Civic. Ďalšou zmenou je upravený predný nárazník s LED hmlovkami. Vzadu sa modifikácie dotkli pochrómovanej lišty nad výrezom pre evidenčné číslo i koncových svetiel, tie majú jemne preštylizovanú grafiku.

Test Honda HR-V: CVT jej veľmi nesvedčí

Skriňa s variabilným prevodom prináša pohodlie, no má viacero mínusových bodov. Hlavným problémom je však porovnanie s výborným manuálom.

Interiér ukázala Honda v hodnotne pôsobiacom vyhotovení, ktoré kombinuje látku s kožou pokrývajúcou okrem iného aj časti palubnej dosky či stredového tunela. Výrobca spomína pohodlnejšie sedadlá či lepšie odhlučnenie. Okrem toho dáva bezpečnostný balík Sensing štandardne všetkým modelom, pričom k dispozícii sú rozšírené funkcie infotainmentu.

Kabína malého SUV prešla iba detailnými modifikáciami 25 fotografií v galérii Kabína malého SUV prešla iba detailnými modifikáciami Zdroj: Honda

Japonci nevynechali ani techniku, viacerými zmenami prešiel hybridný variant. Konštruktéri upravovali napríklad kinematiku brzdového pedála. To sa však tuzemského trhu netýka, nakoľko zmiešanú techniku u nás výrobca pre HR-V neponúka. No inak by zmeny európskych verzií mali kopírovať tie, ktorými prešiel Vezel. Na potvrdenie či vyvrátenie tohto predpokladu asi nebudeme dlho čakať.


Video
Najnovšie články
Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %

Hot-Hatch so šikovnou úpravou od Mountune zdolá stovku pod šesť sekúnd. Jeho výkon si môžete nastaviť v aplikácii na smartfóne.

Ford Fiesta ST: Smart tuning od Mountune

Tesla Model Y dostane nového súpera, ktorý by mal ponúknuť dojazd takmer 500 kilometrov. Predávať sa začne až v druhej polovici roka 2021.

Fisker pripravuje výrobu elektrického SUV

SUV-kupé má šikmejšie čelné sklo a prepracovanú zadnú časť, na veku kufra sa objavilo aktívne krídlo. Na výber budú zatiaľ dva motory.

Porsche Cayenne Coupé: Ďalšia „imidžovka“ z BA
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×