Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Honda HR-V: Na obzore je malý facelift

Tvár malého SUV sa prispôsobila štýlu mladších súrodencov, obsahuje kompletne diódové svetlomety či upravený nárazník.
25 20.02.2018 / Marek Pokrývka

Na európskych brehoch debutovala Honda HR-V pred necelými tromi rokmi, v domácom prostredí sa však pod označením Vezel verejnosti predviedla ešte o šestnásť mesiacov skôr. Japonská automobilka ju preto momentálne decentne omladzuje. V preklade to znamená, že malý facelift je na obzore aj pre modely predávané na starom kontinente.

Honda Vezel sa pri omladení zmenila najmä v prednej časti 25 fotografií v galérii Honda Vezel sa pri omladení zmenila najmä v prednej časti Zdroj: Honda

Výrobca dal svojmu najmenšiemu SUV upravenú tvár, ktorá sa prispôsobila štýlu mladších súrodencov. K slovu teda prišla maska chladiča s veľkou centrálnou priečkou tvoriacou „obočie“ svetlometov. Tie môžu byť teraz kompletne diódové, svojou architektúrou pripomínajú typ Civic. Ďalšou zmenou je upravený predný nárazník s LED hmlovkami. Vzadu sa modifikácie dotkli pochrómovanej lišty nad výrezom pre evidenčné číslo i koncových svetiel, tie majú jemne preštylizovanú grafiku.

Test Honda HR-V: CVT jej veľmi nesvedčí

Skriňa s variabilným prevodom prináša pohodlie, no má viacero mínusových bodov. Hlavným problémom je však porovnanie s výborným manuálom.

Interiér ukázala Honda v hodnotne pôsobiacom vyhotovení, ktoré kombinuje látku s kožou pokrývajúcou okrem iného aj časti palubnej dosky či stredového tunela. Výrobca spomína pohodlnejšie sedadlá či lepšie odhlučnenie. Okrem toho dáva bezpečnostný balík Sensing štandardne všetkým modelom, pričom k dispozícii sú rozšírené funkcie infotainmentu.

Kabína malého SUV prešla iba detailnými modifikáciami 25 fotografií v galérii Kabína malého SUV prešla iba detailnými modifikáciami Zdroj: Honda

Japonci nevynechali ani techniku, viacerými zmenami prešiel hybridný variant. Konštruktéri upravovali napríklad kinematiku brzdového pedála. To sa však tuzemského trhu netýka, nakoľko zmiešanú techniku u nás výrobca pre HR-V neponúka. No inak by zmeny európskych verzií mali kopírovať tie, ktorými prešiel Vezel. Na potvrdenie či vyvrátenie tohto predpokladu asi nebudeme dlho čakať.


Video
Najnovšie články
Vietor trápi Slovensko: Ako sa v ňom správať?

Na šanghajskej výstave mal premiéru elektromobil s dvojakou identitou, detailné parametre si výrobca zatiaľ necháva pre seba.

Toyota C-HR: Elektrická verzia odhalená

So Škodou Scala sme sa zoznámili už aj na vlastnej koži, poznáme jej ceny, ale i jazdné vlastnosti. Teraz sa opäť začali objavovať správy o variante RS. Čo by...

Škoda Scala RS: Prvé detaily i vizualizácia

Kórejská automobilka predviedla v New Yorku štúdiu skromného elektrického kupé, ktoré zaujme dizajnom i dvojmiestnym interiérom.

Zamieri značka Genesis medzi malé autá?

Kamera v čínskom veľkomeste zachytila vznik požiaru, ktorý zničil zaparkovaný elektromobil. Pravdepodobne vznikol spontánne.

Tesla Model S: Prečo sa vznietila v garáži?

Pravidelná sezónna údržba auta obsahuje aj čosi viac ako prezutie pneumatík, výmenu oleja alebo umytie karosérie. Hovoríme o klimatizácii, ktorá je dôležitou...

Plesne a baktérie v aute: Na toto vodiči zabúdajú

Ropné trhy chytili druhý dych a strelka kompasu vytrvalo ukazuje na sever. To síce robí radosť financmajstrom ropných krajín, u motoristov však vyvoláva presne...

Benzín a nafta: Vysoké ceny zatiaľ neustúpia
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×