Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Honda HR-V: Na obzore je malý facelift

Tvár malého SUV sa prispôsobila štýlu mladších súrodencov, obsahuje kompletne diódové svetlomety či upravený nárazník.
25 20.02.2018 / Marek Pokrývka

Na európskych brehoch debutovala Honda HR-V pred necelými tromi rokmi, v domácom prostredí sa však pod označením Vezel verejnosti predviedla ešte o šestnásť mesiacov skôr. Japonská automobilka ju preto momentálne decentne omladzuje. V preklade to znamená, že malý facelift je na obzore aj pre modely predávané na starom kontinente.

Honda Vezel sa pri omladení zmenila najmä v prednej časti 25 fotografií v galérii Honda Vezel sa pri omladení zmenila najmä v prednej časti Zdroj: Honda

Výrobca dal svojmu najmenšiemu SUV upravenú tvár, ktorá sa prispôsobila štýlu mladších súrodencov. K slovu teda prišla maska chladiča s veľkou centrálnou priečkou tvoriacou „obočie“ svetlometov. Tie môžu byť teraz kompletne diódové, svojou architektúrou pripomínajú typ Civic. Ďalšou zmenou je upravený predný nárazník s LED hmlovkami. Vzadu sa modifikácie dotkli pochrómovanej lišty nad výrezom pre evidenčné číslo i koncových svetiel, tie majú jemne preštylizovanú grafiku.

Test Honda HR-V: CVT jej veľmi nesvedčí

Skriňa s variabilným prevodom prináša pohodlie, no má viacero mínusových bodov. Hlavným problémom je však porovnanie s výborným manuálom.

Interiér ukázala Honda v hodnotne pôsobiacom vyhotovení, ktoré kombinuje látku s kožou pokrývajúcou okrem iného aj časti palubnej dosky či stredového tunela. Výrobca spomína pohodlnejšie sedadlá či lepšie odhlučnenie. Okrem toho dáva bezpečnostný balík Sensing štandardne všetkým modelom, pričom k dispozícii sú rozšírené funkcie infotainmentu.

Kabína malého SUV prešla iba detailnými modifikáciami 25 fotografií v galérii Kabína malého SUV prešla iba detailnými modifikáciami Zdroj: Honda

Japonci nevynechali ani techniku, viacerými zmenami prešiel hybridný variant. Konštruktéri upravovali napríklad kinematiku brzdového pedála. To sa však tuzemského trhu netýka, nakoľko zmiešanú techniku u nás výrobca pre HR-V neponúka. No inak by zmeny európskych verzií mali kopírovať tie, ktorými prešiel Vezel. Na potvrdenie či vyvrátenie tohto predpokladu asi nebudeme dlho čakať.


Video
Najnovšie články
Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV

Američania sa sťažujú na Hyundai a Kia, že bagatelizujú riziko vznietenia motora a z toho dôvodu im hrozí spoločná žaloba. Ide konkrétne o šesť modelov, ktoré...

Hyundai a Kia čelia spoločnej žalobe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×