Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kia vstupuje do Indie s konceptom SP

VIDEO
Štúdia spadajúca medzi malé SUV upúta na prvý pohľad futuristickým dizajnom, displejmi v interiéri pripomína modely Mercedes-Benz.
2 09.02.2018 / Marek Pokrývka

Ambície kórejských automobiliek vidieť nielen na infiltrovaní nepreskúmaných segmentov, ale tiež rozširovaní teritoriálnych hraníc. V týchto dňoch ich opäť posunula Kia. Oficiálne totiž prichádza do Indie, čo už dávnejšie avizovala. Procesu dala definitívnu pečať na výstave Auto Expo 2018 v Naí Dillí. Tam zároveň predviedla ochutnávku vozidla, ktoré vyvíja špeciálne pre tamojší trh.

Kia SP Concept prináša svieže dizajnové riešenia 2 fotografie v galérii Kia SP Concept prináša svieže dizajnové riešenia Zdroj: Kia

Do vyše miliardovej krajiny vstupuje Kia s konceptom SP, ktorý načrtla zopár dní dozadu. Ide o zástupcu trendovej kategórie malých SUV. Na prvý pohľad upúta futuristickým dizajnom, ktorý vybočuje z aktuálnej štylistickej príručky značky. Napríklad maska chladiča známa ako tigrí nos je nezvykle veľká a hranatá. Sviežim riešením je aj jej prechod do vrchnej polovice svetlometov, ktoré pozostávajú kompletne z diód. Tie tvoria aj prídavný osvetľovací panel umiestnený na streche.

Na dvoch záberoch oranžovej štúdie môžeme vidieť tvary nárazníka, štíhle spätné zrkadlá, zapustené kľučky dverí či zaujímavé disky kolies s priemerom 20 palcov. Zadnú časť Kia na oficiálnych obrázkoch neukázala, no zachytáva ju video krútiace sa najmä okolo rozsvecovania jednotlivých LED modulov. Diódy nechýbajú ani v koncových svetlách prepojených kovovým pásom.

Zo štúdie by sa mal stať príbuzný typu Hyundai Creta 2 fotografie v galérii Zo štúdie by sa mal stať príbuzný typu Hyundai Creta Zdroj: Kia

Minútový spot prezrádza minimalistické tvary interiéru, ktorému dominuje horizontálne orientovaná palubná doska s dvojicou opticky prepojených displejov. Toto riešenie pripomína modely Mercedes-Benz. Vnútorný priestor farebne korešponduje so zovňajškom, obsahuje prevažne dotykové ovládače a možno si v ňom všimnúť volič automatickej prevodovky.

SP Concept: Kia pripravuje ďalšie SUV

Kórejská firma vstupuje na indický trh. Odhalí tam vozidlo, ktoré je podľa autorov inšpirované historickým dedičstvom a využije moderné technológie.

O technickej stránke neprezradila Kia vôbec nič, podľa neoficiálnych zdrojov však SP Concept stojí na rovnakej technike ako dávnejšie uvedený koncernový príbuzný Hyundai Creta. Rovnako na tom má byť pripravovaný sériový variant. Na jeho uvedenie si indická klientela ešte počká, odohrať by sa malo až v druhej polovici budúceho roka. Dovtedy by kórejská automobilka mala uviesť do predaja flotilu zostavenú z vozidiel predávaných aj na iných trhoch.


Video
Najnovšie články
Range Rover Sport HST má prelomový motor

Strieborný roadster z roku 1958 prešiel veľkou renováciou, zahŕňala aj veľkú prestavbu pre jeho doterajšieho britského vlastníka.

Na predaj bude výnimočné Porsche 356 A

Spoločnosť Fiat Chrysler Automobiles zaznamenala pokles predaja o 14,9 %, Fordu klesol predaj áut o 6,6 % a spoločnosti Volkswagen o 6,4 %

Predaj áut v EÚ klesol v januári takmer o 5 %

Angličan dostal vyladenú verziu dvanásťvalca s výkonom 635 koní, upravený bodykit i podvozok. Lambo pokoril len v jednej disciplíne a veľmi tesne.

Najrýchlejším SUV sveta je opäť Bentagya

Dnes, 15. februára, je prvý deň, keď sa v Bratislave uzatvoria najdôležitejšie dopravné ťahy. Ako je však možné, že k tomu vôbec došlo? Miestami zostáva...

Náš názor: Deň, keď sa Bratislava zastavila

Mitsubishi opäť stavilo na klasickú stratégiu a navonok kompletne mení model ASX, tešiť sa môžeme aj na nové motory. Na jednu oblasť auta však Japonci, zdá sa,...

Mitsubishi ASX: Dizajn sa mení na nepoznanie

Vodič sedanu Mazda3 sa bežný incident rozhodol riešiť tak, že zastavil a vytvoril veľmi nebezpečnú situáciu.

Kanaďan sa chcel hádať uprostred diaľnice
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×