Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kia vstupuje do Indie s konceptom SP

VIDEO
Štúdia spadajúca medzi malé SUV upúta na prvý pohľad futuristickým dizajnom, displejmi v interiéri pripomína modely Mercedes-Benz.
2 09.02.2018 / Marek Pokrývka

Ambície kórejských automobiliek vidieť nielen na infiltrovaní nepreskúmaných segmentov, ale tiež rozširovaní teritoriálnych hraníc. V týchto dňoch ich opäť posunula Kia. Oficiálne totiž prichádza do Indie, čo už dávnejšie avizovala. Procesu dala definitívnu pečať na výstave Auto Expo 2018 v Naí Dillí. Tam zároveň predviedla ochutnávku vozidla, ktoré vyvíja špeciálne pre tamojší trh.

Kia SP Concept prináša svieže dizajnové riešenia 2 fotografie v galérii Kia SP Concept prináša svieže dizajnové riešenia Zdroj: Kia

Do vyše miliardovej krajiny vstupuje Kia s konceptom SP, ktorý načrtla zopár dní dozadu. Ide o zástupcu trendovej kategórie malých SUV. Na prvý pohľad upúta futuristickým dizajnom, ktorý vybočuje z aktuálnej štylistickej príručky značky. Napríklad maska chladiča známa ako tigrí nos je nezvykle veľká a hranatá. Sviežim riešením je aj jej prechod do vrchnej polovice svetlometov, ktoré pozostávajú kompletne z diód. Tie tvoria aj prídavný osvetľovací panel umiestnený na streche.

Na dvoch záberoch oranžovej štúdie môžeme vidieť tvary nárazníka, štíhle spätné zrkadlá, zapustené kľučky dverí či zaujímavé disky kolies s priemerom 20 palcov. Zadnú časť Kia na oficiálnych obrázkoch neukázala, no zachytáva ju video krútiace sa najmä okolo rozsvecovania jednotlivých LED modulov. Diódy nechýbajú ani v koncových svetlách prepojených kovovým pásom.

Zo štúdie by sa mal stať príbuzný typu Hyundai Creta 2 fotografie v galérii Zo štúdie by sa mal stať príbuzný typu Hyundai Creta Zdroj: Kia

Minútový spot prezrádza minimalistické tvary interiéru, ktorému dominuje horizontálne orientovaná palubná doska s dvojicou opticky prepojených displejov. Toto riešenie pripomína modely Mercedes-Benz. Vnútorný priestor farebne korešponduje so zovňajškom, obsahuje prevažne dotykové ovládače a možno si v ňom všimnúť volič automatickej prevodovky.

SP Concept: Kia pripravuje ďalšie SUV

Kórejská firma vstupuje na indický trh. Odhalí tam vozidlo, ktoré je podľa autorov inšpirované historickým dedičstvom a využije moderné technológie.

O technickej stránke neprezradila Kia vôbec nič, podľa neoficiálnych zdrojov však SP Concept stojí na rovnakej technike ako dávnejšie uvedený koncernový príbuzný Hyundai Creta. Rovnako na tom má byť pripravovaný sériový variant. Na jeho uvedenie si indická klientela ešte počká, odohrať by sa malo až v druhej polovici budúceho roka. Dovtedy by kórejská automobilka mala uviesť do predaja flotilu zostavenú z vozidiel predávaných aj na iných trhoch.


Najnovšie články
Veľká zmena u susedov: Konečne riešenie kolón?

Nová štúdia dizajnom vychádza z typu 504, jeho tvary však okorenila modernými prvkami a elektrickým pohonom s výkonom 462 koní.

Peugeot e-Legend: Retro kupé na elektrinu

BMW radu 1 už netrpezlivo čaká na ďalšiu generáciu a čoskoro sa jej aj dočká. Vo vrcholnom vyhotovení M145i sa však už budeme musieť zaobísť bez šesťvalca...

BMW M145i: Vieme, čo má nahradiť šesťvalec

Bratislave sa zrejme už čoskoro minú evidenčné čísla so skratkou BL. Polícia preto spúšťa hlasovanie o novej skratke.

Aj keď biznis VW v Iráne nie je rozsiahly, krok firmy znamená symbolické víťazstvo pre amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Volkswagen sa sťahuje z iránskeho trhu

Kórejskí grafici vytvorili vizualizáciu, ktorej základom sa stala fotografia maskovaného prototypu. Obrázok nie je ďaleko od reálnej verzie.

Ako bude vyzerať Chevrolet Corvette C8?

Hot-hatch disponuje vyladenou verziou štvorvalca, má zvýšenú tuhosť karosérie a prepracovaný podvozok. Stovku zhltne za 4,7 sekundy.

Mercedes-AMG A 35 poháňa 306 žrebcov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×