Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Na aukciu sa chystá zachovaný Alpine A110

Francúzsky veterán má za sebou tretiu priečku v kategórii na pretekoch Targa Florio i štvrťstoročia dlhý garážový odpočinok.
24 31.01.2018 / Marek Pokrývka

Najkrajším autom minulého roka sa v týchto dňoch na parížskom podujatí Festival Automobile International stal Alpine A110. Ľahké športové kupé oslovilo dizajnom, ktorý zmiešal moderné prvky s retro vzhľadom svojho predchodcu. Ten je dnes vyhľadávanou raritou. Momentálne sa jeden exemplár chystá na aukcia, k dispozícii bude už o pár dní opäť vo francúzskej metropole.

Tento exemplár Alpine A110 hodnotou prevyšuje modernú verziu 24 fotografií v galérii Tento exemplár Alpine A110 hodnotou prevyšuje modernú verziu Zdroj: RM Sotheby's

Dražobná spoločnosť RM Sotheby’s pripravuje predaj bieleho modelu 1 600 S z roku 1974, ktorý sa vyznačoval objemnejším motorom s podstatne vyšším výkonom. Jeho kombinácia s nízkou hmotnosťou vyústila vo výborné dynamické schopnosti. Alpine sa preto krátko po výrobe zúčastnil známych sicílskych pretekov Targa Florio, kde skončil na tretej priečke vo svojej kategórii.

Alpine A110: 252 koní a 1 080 kilogramov

Francúzske kupé odkazuje na rovnako označený historický model, má celohliníkovú konštrukciu a prepĺňaný 1,8-litrový štvorvalec.

Francúzske kupé sa motoršportu dlho nedržalo, ešte v roku 1975 sa odobralo na štvrťstoročia dlhý garážový odpočinok. Na prelome milénií ho pôvodný majiteľ predal. Ďalší vlastník podrobil veterána generálke, ktorá zasiahla motor, prevodovku, spojku či brzdy. Technika je vďaka tomu plne funkčná. Alpine A110 prešiel aj kozmetickými dotykmi, no vo veľkej miere zostáva zachovaný v pôvodnej forme. Vďaka tomu jeho cenu odborníci odhadujú na 130- až 140-tisíc eur.


Video
Najnovšie články
Slabý február hlásia všetky európske automobilky

Koncom mesiaca by malo podľa neoficiálnych zdrojov debutovať SUV-kupé značky Porsche, aktuálne sa objavil jeho náčrt.

Cayenne Coupé: Je toto oficiálna skica?

Príchod elektromobilov a brexit poriadne otriasajú európskym automobilovým trhom. Po Volkswagene je ďalšou obeťou Ford, ktorý na starom kontinente zruší tisíce...

Ford berie červené pero: V Nemecku prepustí tisíce ľudí

Predaj koncernu Volkswagen vo februári klesol. Hlavným dôvodom bolo oslabenie čínskeho trhu.

Február bol slabý nielen pre Škodu, ale aj pre VW

Ak si bývalý šéf Volkswagenu Martin Winterkorn myslel, že dieselgate sa už pre neho skončil, mýlil sa. Spolu s koncernom aj on osobne čelí žalobu pre burzový...

Burzový dozor v USA žaluje VW a Martina Winterkorna

Upravené kupé disponuje prepĺňaným osemvalcom, vďaka ktorému má štvrť míle zhltnúť v priebehu 9,7 sekundy.

Corvette Grand Sport: 1 008 koní v praxi

Kupé mixujúce retro rysy s modernými riešeniami technicky vychádza z Lamborghini, oproti nemu však stojí takmer trojnásobok.

Ares Panther: De Tomaso pre 21. storočie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×