Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nemáte na Lambo? Postavte si ho doma

VIDEO
Thajský nadšenec svojpomocne vyrobil imitáciu typu Aventador, ktorá však má zmenené proporcie a drobný agregát z motocykla.
10 8 príspevkov 29.01.2018 / Marek Pokrývka

Za zakladateľa superšportov sa vo všeobecnosti považuje Lamborghini Miura a jeho moderní potomkovia sú stále synonymom elitnej kategórie. Sú neprehliadnuteľní, neprepočuteľní a nedostupní pre väčšinu motoristov. Nemáte na takéto auto ani vy? Existuje alternatíva, postavte si ho svojpomocne doma! Týmto spôsobom už vznikli repliky snažiace sa vyzerať ako Diablo, Gallardo, Murciélago či Sesto Elemento. Nedávno sa o slovo prihlásila imitácia typu Aventador, dokonca v otvorenej verzii.

Prvým videom zo stavby repliky sa Samorban pochválil v roku 2014 10 fotografií v galérii Prvým videom zo stavby repliky sa Samorban pochválil v roku 2014 Zdroj: Youtube (Nawin Samorban)

Vo viacerých médiách sa v ostatnom čase objavilo vozidlo, ktoré svojpomocne vyrobil thajský nadšenec Nawin Samorban. Korene jeho projektu siahajú až do roku 2014. Vtedy tento domáci majster zverejnil prvé video zachytávajúce rúrkovú konštrukciu prakticky bez povrchových panelov, vďaka čomu bola viditeľná väčšina techniky. Zábery ukazovali v akcii funkčný systém skladacej strechy i jazdu s dôrazom na prednú os vybavenú horizontálne orientovanými pružiacimi jednotkami.

Odvtedy prešla replika talianskeho superšportu veľkým vývojom, ktorý Thajčan pomerne pravidelne dokumentoval prostredníctvom videí. Najnovší príspevok pridal vlani v apríli. Pochválil sa ako-tak hotovou karosériou bez povrchového laku, výsuvným krídlom a bočnými nasávacími otvormi á la Murciélago či diódovými svetlami pomerne verne pripomínajúcimi originálne Lambo. Ukázal tiež rozpracovaný interiér.

Imitácia roadsteru disponuje krídlovými dverami i skladacou strechou 10 fotografií v galérii Imitácia roadsteru disponuje krídlovými dverami i skladacou strechou Zdroj: Youtube (Nawin Samorban)

Videá thajského fanúšika ukazujú množstvo zaujímavých prvkov, napríklad elektricky ovládané viečko nádrže, regulovateľnú svetlú výšku či typické dvere otvárané dohora. Napriek tomu pôsobí výsledok množstva práce komicky. V prvom rade pre jeho vyhotovenie, ktoré nesie jasný podpis domácich podmienok. Okrem toho je tento Aventador podstatne menší než originál. Má výrazne zmenené proporcie a vytvára dojem akejsi nadrozmernej hračky.

Splnil si sen, v garáži si postavil Lamborghini

Automobil za viac než milión eur si nemôže dovoliť len tak niekto. Preto sa nájde veľa šikovných mechanikov, ktorí si svoje vysnívané autá stavajú sami. Jedným z nich je aj Kosovčan Driton Selmani.

Technická stránka tento pocit umocňuje. Žiaden dvanásťvalec sa v tomto prípade nekoná, namiesto neho je vzadu drobný dvojtaktný agregát z bližšie nešpecifikovaného motocykla. Pôvodnej pohonnej jednotke sa nemôže rovnať výkonom ani zvukovým prejavom. No zdá sa, že tvorcovi repliky to neprekáža. V akom stave je podomácky zostrojený Aventador dnes? Nawin Samorban sa žiadnym progresom nepochválil, takže môžeme len hádať. Jeho snaha sa však v ostatnom čase aspoň stretla so slušnou mediálnou pozornosťou.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Parkovacia politika Valla: Poznáme finálne detaily

Dovolenkové obdobie je na spadnutie a mnohí vodiči pri balení používajú strešné boxy. Tie sa však výrazne líšia. Poradíme vám, ako vybrať správny a na čo dať...

Strešné boxy: Na čo si pri nich dávať pozor?

Audi má v ponuke jeden z najzaujímavejších naftiakov súčasnosti a teraz sa dostáva pod plechy imidžového SUV-kupé. Lokomotíva s krútiacim momentom 900 Nm...

Audi SQ8: Lokomotíva v imidžovom balení

Projekt cesty pod Dunajom v dunajskostredskom okrese by mal byť dokončený v roku 2022. Nový prejazd budú môcť využívať nielen autá, ale aj chodci a cyklisti.

Cesta pod Dunajom vo Vojke bude otvorená v roku 2022

Obľuba SUV, najmä tých kompaktných, neustále rastie. V prvom štvrťroku prvýkrát tvorili viac než tretinu predaných vozidiel a ich predaj bude aj naďalej...

Nemci čoraz viac obľubujú kompaktné SUV

Napätie medzi USA a Iránom sa priostruje, čo priamo ovplyvňuje ceny ropy a po určitom omeškaní aj ceny palív na našich čerpačkách. Hoci zatiaľ palivá zlacňujú,...

Ceny benzínu a nafty: Dovolenky sa predražia

Ziskovosť a tržby automobiliek v celom svete klesajú a ich budúcnosť bude závisieť od investícií do nových technológií a vzájomnej spolupráce. Podľa Ernst &...

Ziskovosť automobiliek klesá, trh čaká veľké upratovanie
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×