Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Hyundai ukázal ďalší bezpečnostný vankúš

Dielo dcérskej spoločnosti Mobis je novinkou, s ktorou súvisí 11 žiadostí o registráciu patentu. Prvok rieši problematiku presklených striech.
2 12.01.2018 / Marek Pokrývka

Airbagy patria k štandardnému vybaveniu všetkých moderných automobilov. V ostatných rokoch sa k tradičným frontálnym a bočným kúskom pridali zariadenia zabudované priamo do pásov, pod volant či na prednú kapotu. Zostalo ešte vôbec miesto na zvýšenie ich počtu? Hyundai nedávno ukázal ďalší bezpečnostný vankúš, takže evidentne áno.

V prípade prevrátenia sa má posádku chrániť nový airbag 2 fotografie v galérii V prípade prevrátenia sa má posádku chrániť nový airbag Zdroj: Hyundai

Kórejská automobilka vyvinula prvok, ktorý rieši problematiku otvárateľných presklených striech. Napriek pokrokoch v ich konštrukcii sú stále istým rizikom pre posádku v prípade prevrátenia sa. Zachytiť ho vie senzor, na ktorý je nový airbag naviazaný. Ten sa následne dokáže nafúknuť za 0,08 sekundy. Vankúš zložený z viacerých prepojených komôr pokryje celý strop a zabráni pasažierom vypadnúť z vozidla. Zároveň ich pritom chráni pred vniknutím črepov do interiéru pri prípadnom rozbití strešného okna.

Ford Transit dostal najväčší airbag

Dodávka, ktorá v osobnej verzii odvezie pätnásť ľudí, sa môže pýšiť vzduchovým vankúšom s dĺžkou až 4,6 metra.

Štruktúra nového vzduchového vankúša je zložitejšia než v prípade klasických prvkov, svoju funkciu navyše musí stopercentne splniť bez ohľadu na aktuálny stav otvorenia skla. Technológia je preto zatiaľ v štádiu prototypu. V automobilovom priemysle je dielo dcérskej spoločnosti Hyundai Mobis novinkou, s ktorou súvisí 11 žiadostí o registráciu patentu. Dátum jej prípadného zavedenia do sériovej výroby zatiaľ nepoznáme.


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×