Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Záujem o úžitkové vozidlá VW rastie

Hoci Volkswagen neustále zápasí s dôsledkami emisného škandálu, predaj jeho úžitkových vozidiel rastie po celom svete, dokonca aj v Severnej Amerike. Podľa predbežných odhadov si koncern udržal pozíciu svetovej jednotky v celkovom predaji.
1 príspevok 11.01.2018 / TASR

Predaj úžitkových vozidiel nemeckej automobilky Volkswagen vzrástol v minulom roku o vyše štyri percentá na takmer 498 000. Po roku 2016 to predstavuje nový celoročný rekord. Spoločnosť uviedla, že za rok 2017 predala vo svete 497 900 úžitkových vozidiel. V porovnaní s rokom 2016 to predstavuje rast o 4,2 percenta.

Najvýraznejšie sa predaj zvýšil v regióne Južnej Ameriky. Spoločnosť na tomto trhu predala 41 300 úžitkových vozidiel, čo znamená rast o 28,1 percenta. O 23 percent vzrástol predaj v Severnej Amerike a o 20,7 percenta predala firma viac áut v regióne Ázia-Tichomorie.

Audi Q8: SUV-kupé z Bratislavy prezradené

Na čerstvých fotkách má dynamicky tvarovaný súrodenec typu Q7 fóliou prelepené len označenia a centrálnu časť zadných svetiel.

Vysoký rast predaja dosiahla automobilka aj vo východnej Európe. V tomto regióne predala 41 200 vozidiel, čo predstavuje rast o 13 percent. Predaj rástol aj na trhu západnej Európy, kde Volkswagen predáva väčšinu svojich úžitkových vozidiel. Zvýšil sa o 1,5 percenta na 332 000 áut.

Naopak, pre nestabilnú situáciu na Blízkom východe klesol predaj úžitkových vozidiel Volkswagenu v tejto oblasti v roku 2017 takmer o 14 percent. Znížil sa aj predaj na afrických trhoch, a to približne o jedno percento.

Celkový predaj áut koncernu Volkswagen za rok 2017 vzrástol podľa nemeckého nedeľníka Bild am Sonntag zhruba na 10,7 milióna vozidiel. Ak sa odhad, ktorý pre nedeľník uviedli interné zdroje, potvrdí, nemecká spoločnosť by sa mala udržať pred japonskou Toyotou a opäť tak potvrdiť pozíciu najväčšej automobilky sveta. Volkswagen by mal oficiálne údaje o celkovom predaji vozidiel za rok 2017 zverejniť 17. januára.

(TASR)


Najnovšie články
Peugeot e-Legend: Retro kupé na elektrinu

BMW radu 1 už netrpezlivo čaká na ďalšiu generáciu a čoskoro sa jej aj dočká. Vo vrcholnom vyhotovení M145i sa však už budeme musieť zaobísť bez šesťvalca...

BMW M145i: Vieme, čo má nahradiť šesťvalec

Bratislave sa zrejme už čoskoro minú evidenčné čísla so skratkou BL. Polícia preto spúšťa hlasovanie o novej skratke.

Aj keď biznis VW v Iráne nie je rozsiahly, krok firmy znamená symbolické víťazstvo pre amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Volkswagen sa sťahuje z iránskeho trhu

Kórejskí grafici vytvorili vizualizáciu, ktorej základom sa stala fotografia maskovaného prototypu. Obrázok nie je ďaleko od reálnej verzie.

Ako bude vyzerať Chevrolet Corvette C8?

Hot-hatch disponuje vyladenou verziou štvorvalca, má zvýšenú tuhosť karosérie a prepracovaný podvozok. Stovku zhltne za 4,7 sekundy.

Mercedes-AMG A 35 poháňa 306 žrebcov

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×