Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Škoda je stále top značkou Slovákov

To, že Škoda stále patrí medzi najobľúbenejšiu značku na Slovensku, nie je žiadnym prekvapením. Česká značka však vlani u nás zabodovala najvyšším predajom za posledných 11 rokov.
21 príspevkov 11.01.2018 / TASR

Automobilka Škoda dosiahla na Slovensku najlepšie predaje za posledných jedenásť rokov. V roku 2017 zaznamenala 18 907 registrovaných nových osobných automobilov a vyše sedempercentný medziročný nárast. Trhový podiel značky dosiahol v minulom roku takmer 20 percent. TASR o tom informoval Roman Rajtár zo spoločnosti Škoda Auto Slovensko.

Predaj nových automobilov Škoda na Slovensku sa v roku 2017 ešte viac priblížil k číslam pred svetovou finančnou krízou, pričom dosiahol najlepší výsledok od roku 2006.

Najpredávanejší automobil na slovenskom trhu Škodu Octavia si podľa Rajtára vlani kúpilo 5 340 motoristov, čo je medziročne o 8,14 percenta viac ako v roku 2016. Škody Fabia sa predalo 5 308 a model Škoda Rapid s počtom predaných kusov 3 877 obsadil tretiu priečku.

(TASR)


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×