Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Majiteľa si hľadá starý koncept Plymouth

Červený osemvalcový roadster vznikol ako odpoveď na Corvette a Thunderbird, no jeho produkcia nakoniec dostala červenú.
9 09.01.2018 / Marek Pokrývka

V druhej polovici mesiaca bude arizonské mesto Scottsdale dejiskom ďalšieho ročníka veteránskych dražieb. Úroda bude tradične bohatá a núdza nebude ani o unikátne kúsky. Viaceré z nich poznáme už vopred. Prostredníctvom firmy Barrett-Jackson si majiteľa hľadá napríklad starý koncept Plymouth, ktorý mal pôvodne šance na sériovú výrobu.

Plymouth Belmont z roku 1954 prešiel nedávno renováciou 9 fotografií v galérii Plymouth Belmont z roku 1954 prešiel nedávno renováciou Zdroj: Barrett-Jackson

Za označením Belmont sa skrýva veľkoryso dimenzovaný roadster s klasickým dizajnom. Automobilka ho postavila v roku 1954 a zvažovala jeho produkciu, šlo by o priamu odpoveď na modely Chevrolet Corvette a Ford Thunderbird. Nakoniec však vozidlo dostalo červenú. Na svete je tak jediný prototyp, ktorý prešiel nedávno kompletnou renováciou. Aktuálne je teda v dokonalom stave.

Stvorený pre hipsterov? Málo známy Mercedes

Mercedes-Benz, podobne ako dnes, aj v minulosti skúšal preniknúť do rôznych segmentov automobilového trhu. Niektoré pokusy boli úspešné a pretrvali do dnešných dní, iné časom upadli do zabudnutia.

Plymouth Belmont zaujme elegantnými krivkami karosérie, z ktorých vystupujú výrazné zadné blatníky, nafúknutá predná kapota či tubusy vedúce k originálnym svetlometom. Netradičný vzhľad má aj maska chladiča. S červeným lakom kontrastujú pochrómované prvky či bledé bočnice pneumatík, interiér je čalúnený béžovou kožou. Všetko vyzerá ako nové. Technika je plne funkčná, pod kapotou sa skrýva štvorlitrový osemvalec prenášajúci výkon 115 kW (157 k) na zadné kolesá prostredníctvom trojstupňovej automatickej prevodovky. Predpokladaná predajná cena klenotu nie je známa.


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×