Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mercedes-Benz triedy A: Ako má vyzerať?

Dizajn nového kompaktu verne interpretujú vizualizácie z japonskej stránky, jeho interiér výrobca odhalil už skôr.
2 7 príspevkov 08.01.2018 / Marek Pokrývka

Už onedlho predstaví Mercedes-Benz ďalšiu generáciu triedy G, jej vzhľad však vďaka minulotýždňovému úniku oficiálnych fotiek už poznáme. Automobilka okrem off-roadu čoskoro predstaví aj základ svojho portfólia. Línie kompaktu nesúceho písmeno A naznačila nedávno maskovanými zábermi zo zimného testovania, no vozidlo už objektívy zachytili aj takmer odhalené. Ako má vyzerať najlacnejší produkt s trojcípou hviezdou?

Trieda A bude mať svetlomety pripomínajúce kupé-sedan CLS 2 fotografie v galérii Trieda A bude mať svetlomety pripomínajúce kupé-sedan CLS Zdroj: response.jp

Odpoveď na túto otázku poskytujú vizualizácie, ktoré pochádzajú z japonskej stránky Response. Sú vytvorené na základe všetkých dostupných materiálov o novinke. Zobrazujú päťdverový hatchback, no rodinu rozšíri neskôr aj dlhší sedan. Nemci to naznačili ešte vlani konceptom. Ten vydláždil cestu sviežemu dizajnovému jazyku, podľa ktorého bol navrhnutý kupé-sedan CLS.

Podstatne drahšieho príbuzného bude trieda A pripomínať najmä štýlom svetlometov, ktoré dostanú takmer trojuholníkový tvar. Nepochybne budú k dispozícii v diódovom vyhotovení. Susediť majú s výraznou maskou chladiča a decentným nárazníkom, ten sa pravdepodobne veľmi nezmení. Ani siluetu tohto kompaktu podľa všetkého nečaká žiadna veľká premena.

V zadných partiách hatchbacku budú svetlá hlavnou zmenou 2 fotografie v galérii V zadných partiách hatchbacku budú svetlá hlavnou zmenou Zdroj: response.jp

Zadná časť prejde obdobnou evolúciou ako tvár kompaktu, najzásadnejším rozdielom by mali byť svetlá. Tie dostanú vzhľad pripomínajúci kvapku. Navyše budú dvojdielne, čo umožní zväčšiť vstupný otvor batožinového priestoru. Opäť pritom bude reč o diódach. Ponuka diskov kolies by mala pripomínať tú aktuálnu, čo súvisí aj s viac-menej zachovanými rozmermi karosérie.

Trieda A: Drsné testy a drifty v extrémnej zime

Mercedes-Benz chystá na rok 2018 viacero premiér a chýbať by medzi nimi nemala ani druhá generácia hatchbacku triedy A. Prinášame prehľad všetkých informácií, ktoré už o očakávanom modeli poznáme...

Neoficiálne zdroje spomínajú predĺženie rázvoru o 30 milimetrov a rozšírenie náprav, ktoré majú mať dve konfigurácie. V základe bude zadná údajne využívať torznú priečku. Viacprvkové zavesenie dostanú až verzie vybavené silnejšími motormi, bližšie detaily o palete pohonných jednotiek zatiaľ známe nie sú. Mercedes-Benz pravdepodobne ukáže novú triedu A na ženevskom autosalóne. Už skôr pritom odhalil jej interiér, ktorý má byť najluxusnejším vo svojom segmente.


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×