Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Infiniti zvažuje vývoj novej vlajkovej lode

Počas severoamerickom veľtrhu má limuzína avizovaná zákulisnými zdrojmi naznačiť ďalšie dizajnové smerovanie značky a priniesť moderné technológie.
1 30.12.2017 / Marek Pokrývka

Na nedávnom dubajskom autosalóne predviedlo Infiniti omladenú verziu typu QX80, ktorý tvorí vrchol portfólia. Obrovské sedemmiestne SUV nie je štandardným držiteľom tejto role v rámci prémiového teritória. Japonský výrobca to však možno zmení, aktuálne vraj zvažuje vývoj novej vlajkovej lode s klasickou koncepciou. Štúdiu luxusného sedanu predvedie v Detroite.

Za týmto obrázkom sa údajne skrýva koncept luxusnej limuzíny

Limuzína avizovaná zákulisnými zdrojmi má počas severoamerického veľtrhu naznačiť ďalšie dizajnové smerovanie značky a zároveň priniesť nejaké moderné technológie. Oficiálne nepoznáme o vozidle takmer nič. Predstavitelia ázijskej spoločnosti hovoria akurát o dlhej kabíne, vyvážených proporciách a svalnatom postoji, popritom spomínajú ďalšiu éru Infiniti.

Infiniti QX80 je po plastike atraktívnejšie

Z očakávanej tretej generácie obrovského SUV sa nakoniec vykľul iba facelift súčasnej, ktorý prináša najmä dizajnové zmeny.

Na zatiaľ jedinom zverejnenom obrázku môžeme vidieť kanálik na hrane prednej kapoty, ostro tvarované LED svetlá a bočné otvory v nárazníku, ktoré pravdepodobne vedú vzduch k predným brzdám. Asi najzaujímavejšia je však maska chladiča. Je totiž takmer plná, čo by mohlo naznačovať použitie elektrického pohonu. Dočkáme sa ho? Dozvieme sa to čoskoro, Detroit sa začína v polovici januára.


Najnovšie články
Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov

Pod kapotu dvojice príbuzných S-Max a Galaxy sa nasťahoval štvorvalec EcoBlue, dostupný je v štyroch verziách. Pribudol aj osemstupňový automat.

Moderný turbodiesel pre veľké MPV Ford

Systém štart-stop mnohí vodiči neznášajú, často síce funguje správne, inokedy však agregát auta vypne v úplne nevhodnej chvíli. Aká je teda pravda o tejto...

Na rovinu o štart-stop systéme: Šetrí palivo?

Vďaka aerodynamike, kvalitnej streche, priestoru a komfortným prvkom je tento kabriolet schopný zastávať rolu auta na každý deň.

Test Mercedes E400 Cabriolet: Len na leto?

Niektoré nemecká mestá začali obmedzovať vjazd starších dieselov a čoskoro pribudnú nové. Tieto zákazy sa dotknú vyše milióna vozidiel noriem Euro 4 a 5. Počty...

Zákazy vjazdu zasiahnu vyše milión dieselov

Populárny model Peugeotu oslavuje dve dekády od svojho uvedenia na cesty. Peugeot 206 si právom vybojoval status ikony svojho segmentu, vyrába sa dokonca ešte...

Peugeot 206: Bestseller oslavuje 20. narodeniny
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×