Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Infiniti zvažuje vývoj novej vlajkovej lode

Počas severoamerickom veľtrhu má limuzína avizovaná zákulisnými zdrojmi naznačiť ďalšie dizajnové smerovanie značky a priniesť moderné technológie.
1 30.12.2017 / Marek Pokrývka

Na nedávnom dubajskom autosalóne predviedlo Infiniti omladenú verziu typu QX80, ktorý tvorí vrchol portfólia. Obrovské sedemmiestne SUV nie je štandardným držiteľom tejto role v rámci prémiového teritória. Japonský výrobca to však možno zmení, aktuálne vraj zvažuje vývoj novej vlajkovej lode s klasickou koncepciou. Štúdiu luxusného sedanu predvedie v Detroite.

Za týmto obrázkom sa údajne skrýva koncept luxusnej limuzíny

Limuzína avizovaná zákulisnými zdrojmi má počas severoamerického veľtrhu naznačiť ďalšie dizajnové smerovanie značky a zároveň priniesť nejaké moderné technológie. Oficiálne nepoznáme o vozidle takmer nič. Predstavitelia ázijskej spoločnosti hovoria akurát o dlhej kabíne, vyvážených proporciách a svalnatom postoji, popritom spomínajú ďalšiu éru Infiniti.

Infiniti QX80 je po plastike atraktívnejšie

Z očakávanej tretej generácie obrovského SUV sa nakoniec vykľul iba facelift súčasnej, ktorý prináša najmä dizajnové zmeny.

Na zatiaľ jedinom zverejnenom obrázku môžeme vidieť kanálik na hrane prednej kapoty, ostro tvarované LED svetlá a bočné otvory v nárazníku, ktoré pravdepodobne vedú vzduch k predným brzdám. Asi najzaujímavejšia je však maska chladiča. Je totiž takmer plná, čo by mohlo naznačovať použitie elektrického pohonu. Dočkáme sa ho? Dozvieme sa to čoskoro, Detroit sa začína v polovici januára.


Video
Najnovšie články
Šialený vodič Tesly: 206 km/h na červenú

V súvislosti s dieselgate spustili nemeckí vyšetrovatelia trestné stíhanie proti zamestnancom Daimleru.

Nemecko stíha zamestnancov Daimleru

Štúdia českého elektromobilu bude mať vo vnútri dvojramenný volant s nápisom Škoda namiesto loga a minimum tlačidiel.

Škoda Vision iV: Prvý pohľad do interiéru

Na európskom kontinente sa 2,5-litrový štvorvalec neobjaví v ponuke, vyberať si bude možné z dvoch benzínových a jedného naftového agregátu.

Mazda3: Ďalšie detaily o motoroch v EÚ

Honda vyrába v Swindone viac ako 100 000 modelov Civic pre globálny trh. Je to jej jediná továreň v Európskej únii (EÚ).

Honda oznámila zatvorenie britskej fabriky

Jedným z dôvodom je spomaľujúca sa čínska ekonomika, ako aj napätie v obchodných vzťahoch s USA.

Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese

Kompakt bude opäť dostupný aj s naftovým agregátom, výber ponúknu okrem toho prevodovky i karosérie.

Ford Focus ST: 280 koní v benzínovej verzii
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×