Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Ford Focus: Ďalšia generácia príde na jar

Modrý ovál potvrdil klebety o premiére kompaktu a zverejnil fotografiu jeho prototypu. Zaujme heslom aj neštandardnou kamuflážou.
1 24.12.2017 / Marek Pokrývka

Nižšia stredná trieda je dlhodobo jedným z pilierov európskeho automobilového trhu. Jej zástupcovia tvoria dôležitú zložku predajných čísel mnohých značiek a Ford nie je výnimkou. Medzi kompaktmi bojuje prostredníctvom typu Focus. Jeho súčasné vyhotovenie poznáme od roku 2011, podľa nepísaných pravidiel je teda najvyšší čas na zmenu. Nebudeme na ňu čakať dlho.

V poradí štvrtý Ford Focus by mohol prísť do Ženevy

Modrý ovál v týchto dňoch oficiálne potvrdil klebety, že ďalšia generácia jeho populárneho produktu príde na jar. Popritom zverejnil fotografiu jej prototypu. Tá zaujme nielen heslom #TimeToFocus, ale aj neštandardne pestrou kamuflážou. Maskovanie prekrýva viacero kľúčových detailov. Napriek tomu je jasné, že dizajn masky chladiča a svetlometov bude evolúciou súčasných tvarov.

Silueta prejde jednou zásadnou zmenou, vytratí sa z nej tretie bočné okno. Namiesto toho budú mať zadné dvere dvojdielne sklo. Okrem toho možno z obrázka vytušiť aj výrazný zlom v oblasti svetiel, ktoré budú mať podľa v minulosti zverejnených záberov vývojového exemplára horizontálnu orientáciu. Rovnaký vzhľad by pritom mali dostať dielce použité na hatchbacku i odvodenom sedane.

Ford Focus RS bude ešte trochu rýchlejší

Príplatkový balík prináša zopár vizuálnych detailov, nie je však len o kozmetike. Kompakt dostal v rámci neho samosvorný predný diferenciál.

Focus si má vo veľkej miere zachovať svoje exteriérové rozmery, no vďaka natiahnutému rázvoru vraj ponúkne štedrejší vnútorný priestor. Okrem toho dostane vyššie položený displej multimediálneho systému. Pod kapotou možno očakávať známy litrový trojvalec EcoBoost, ale tiež silnejší agregát s objemom 1,5 litra uvedený modelom Fiesta ST. Premiéra kompaktu sa má odohrať v Ženeve.


Video
Najnovšie články
“Šokujúco dostupné”: Dacia chystá elektroauto

Nemecký sedan dostal prepracovanú karosériu i interiér, platforma však zostala zachovaná. Jedinou voľbou je prepĺňaný dvojliter.

VW Passat: Nová generácia pre Ameriku

Mustang dostal vrcholný variant, ktorý poháňa osemvalec s kompresorom produkujúci vyše 700 koní. Presné číslo nepoznáme.

Shelby GT500: Svalnatá legenda je späť

NIssan neustále ubezpečuje, že trvá na zachovaní aliancie s Renaultom a Mitsubishi. Šéf automobilky Hiroto Saikawa by neurobil nič, čo by mohlo spojenie...

Nissan chce pokračovať v aliancii

Kritické obdobie koncom leta a začiatkom jesene minulého roka, keď začal platiť nový testovací cyklus WLTP sa podpísalo aj na predaji Mercedesu.

WLTP zbrzdilo aj predaj Mercedesu

Američania vypĺňajú medzeru vo svojom portfóliu, predstavili veľké SUV s tromi radmi sedadiel využívajúce platformu menšieho typu XT5.

Cadillac XT6: Escalade má menšieho brata

Mníchovský kabriolet vyrábaný do roku 2013 zmenila firma Everytimer Automobile na reinkarnáciu typu 2002 s výborným šesťvalcom.

ETA 02: Retro kabriolet s dušou BMW 135i
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×