Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW X7: Prvé fotky mníchovského giganta

Bavori spustili výrobu predsériových kusov svojho najväčšieho SUV a pri tejto príležitosti vytvorili bohatú galériu zachytávajúcu proces montáže.
25 20.12.2017 / Marek Pokrývka

Koncom budúceho marca ubehnú rovné štyri roky od oficiálneho ohlásenia vývoja BMW X7. Na špičkové SUV prémiovej značky teda čakáme pomerne dlho a zatiaľ jediným rukolapným dôkazom o jeho príprave je koncept prezentovaný nedávno vo Frankfurte. Teraz sa o slovo hlási sériové vozidlo. Automobilka zverejnila prvé fotky mníchovského giganta, ktoré prezrádzajú viacero detailov.

BMW X7 sa začína montovať v americkom Spartanburgu 25 fotografií v galérii BMW X7 sa začína montovať v americkom Spartanburgu Zdroj: BMW

V týchto dňoch spustili Bavori výrobu predsériových kusov novinky a pri tejto príležitosti vytvorili prekvapujúco bohatú galériu zachytávajúcu proces montáže. Početné zábery nie sú vôbec monotematické. Môžeme na nich vidieť nalakovaný skelet karosérie s logom X7 na B-stĺpiku, kontrolu finálneho povrchu, osádzanie obrovskej pochrómovanej masky chladiča i konečný vzhľad svetlometov využívajúcich diódovú technológiu.

Dizajn charakteristického dvojdielneho grilu i reflektorov naznačuje, že produkčný variant sa od štúdie nebude zásadne líšiť. Potvrdzuje to tvarovanie predného nárazníka s lesklou horizontálnou priečkou. Fotografie zobrazujú aj priestor pod kapotou okupovaný bližšie nešpecifikovaným osemvalcom , leštené disky kolies a nechýbajú ani hranaté výfukové koncovky.

Na záberoch môžeme vidieť tvary svetlometov i nárazníka 25 fotografií v galérii Na záberoch môžeme vidieť tvary svetlometov i nárazníka Zdroj: BMW

V zbierke sa objavil aj interiér. Vidieť v nej môžeme sivé stropné čalúnenie doplnené trojdielnou panoramatickou strechou, ale tiež detail na centrálny tunel s voličom prevodovky a ovládačom multimediálneho systému. Na tejto fotke však väčšinu tvarov prekrýva látka. Aj kompletné exteriérové fotografie obsahujú kamufláž, BMW zároveň na fotkách priblížilo jej aplikáciu na karosériu hotového auta. Galéria teda tvary novinky stopercentne neprezrádza.

BMW X7: Bavorský obor ukázal svoju tvár

Najväčšie mníchovské SUV má hranaté tvary podčiarkujúce jeho robustnosť, luxusný interiér s tromi radmi sedadiel a hybridný pohon.

Vzhľadom na štart pilotnej výroby a zverejnenie súvisiacich obrázkoch možno očakávať, že premiéra najväčšieho bavorského SUV je na spadnutie. Pravdepodobne sa odohrá na januárovom autosalóne v Detroite. Toto miesto by dávalo logiku aj preto, že BMW X7 bude schádzať z pásov továrne v americkom Spartanburgu. O motoroch či cenových reláciách sa zatiaľ nehovorí.


Video
Najnovšie články
Nové BMW 3 Touring: Rast v každom smere

Je známy fakt, že zákony vždy zaostávajú za technologickým rozvojom. Rovnaké pravidlo platí aj u elektrických kolobežiek, preto novela zákona o premávke túto...

Pozor na pokuty: Už sa týkajú aj kolobežiek

O Škode je známe, že sponzoruje športové podujatia. Cez zimu hrajú prím Majstrovstvá v ľadovom hokeji, cez letné obdobie zasa Tour de France. Teraz sa...

Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×