Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

BMW X7: Prvé fotky mníchovského giganta

Bavori spustili výrobu predsériových kusov svojho najväčšieho SUV a pri tejto príležitosti vytvorili bohatú galériu zachytávajúcu proces montáže.
25 20.12.2017 / Marek Pokrývka

Koncom budúceho marca ubehnú rovné štyri roky od oficiálneho ohlásenia vývoja BMW X7. Na špičkové SUV prémiovej značky teda čakáme pomerne dlho a zatiaľ jediným rukolapným dôkazom o jeho príprave je koncept prezentovaný nedávno vo Frankfurte. Teraz sa o slovo hlási sériové vozidlo. Automobilka zverejnila prvé fotky mníchovského giganta, ktoré prezrádzajú viacero detailov.

BMW X7 sa začína montovať v americkom Spartanburgu 25 fotografií v galérii BMW X7 sa začína montovať v americkom Spartanburgu Zdroj: BMW

V týchto dňoch spustili Bavori výrobu predsériových kusov novinky a pri tejto príležitosti vytvorili prekvapujúco bohatú galériu zachytávajúcu proces montáže. Početné zábery nie sú vôbec monotematické. Môžeme na nich vidieť nalakovaný skelet karosérie s logom X7 na B-stĺpiku, kontrolu finálneho povrchu, osádzanie obrovskej pochrómovanej masky chladiča i konečný vzhľad svetlometov využívajúcich diódovú technológiu.

Dizajn charakteristického dvojdielneho grilu i reflektorov naznačuje, že produkčný variant sa od štúdie nebude zásadne líšiť. Potvrdzuje to tvarovanie predného nárazníka s lesklou horizontálnou priečkou. Fotografie zobrazujú aj priestor pod kapotou okupovaný bližšie nešpecifikovaným osemvalcom , leštené disky kolies a nechýbajú ani hranaté výfukové koncovky.

Na záberoch môžeme vidieť tvary svetlometov i nárazníka 25 fotografií v galérii Na záberoch môžeme vidieť tvary svetlometov i nárazníka Zdroj: BMW

V zbierke sa objavil aj interiér. Vidieť v nej môžeme sivé stropné čalúnenie doplnené trojdielnou panoramatickou strechou, ale tiež detail na centrálny tunel s voličom prevodovky a ovládačom multimediálneho systému. Na tejto fotke však väčšinu tvarov prekrýva látka. Aj kompletné exteriérové fotografie obsahujú kamufláž, BMW zároveň na fotkách priblížilo jej aplikáciu na karosériu hotového auta. Galéria teda tvary novinky stopercentne neprezrádza.

BMW X7: Bavorský obor ukázal svoju tvár

Najväčšie mníchovské SUV má hranaté tvary podčiarkujúce jeho robustnosť, luxusný interiér s tromi radmi sedadiel a hybridný pohon.

Vzhľadom na štart pilotnej výroby a zverejnenie súvisiacich obrázkoch možno očakávať, že premiéra najväčšieho bavorského SUV je na spadnutie. Pravdepodobne sa odohrá na januárovom autosalóne v Detroite. Toto miesto by dávalo logiku aj preto, že BMW X7 bude schádzať z pásov továrne v americkom Spartanburgu. O motoroch či cenových reláciách sa zatiaľ nehovorí.


Video
Najnovšie články
Renault Arkana: SUV-kupé ide do predaja

S novým japonským SUV vybaveným zmiešaným pohonom je parkovanie hrou, výnimočná je tiež jeho urbanizovaná spotreba. Báť sa nemusí ani terénu. Naftu však celkom...

Test Honda CR-V Hybrid: V meste exceluje

Súdne ťahanice medzi košickým magistrátom a súkromnou firmou, ktorá donedávna prevádzkovala tamojšie parkovacie automaty, pretrvávajú. Mesto nesúhlasí...

Košice sa odvolajú proti rozhodnutiu súdu o parkovaní

Nemecký policajt konfrontoval pri smrteľnej havárii na diaľnici šoférov z Česka a Maďarska, ktorých pokarhal a naparil im pokutu.

Fotenie nehody: Polícia si zgustla na zvedavcoch

Kórejská novinka by mala byť lacnejšia než typ Stonic, po náčrtoch jej karosérie vydala automobilka aj obrázky interiéru.

Kia poodhalila kabínu chystaného SUV

Štúdia vychádzajúca z triedy GLE disponuje extra diódami, exteriérovými displejmi či volantom schopným zasunúť sa do palubnej dosky.

ESF 2019: Mercedes je opäť priekopníkom

Limitovaný model vznikol pri príležitosti 50. výročia filmu On Her Majesty’s Secret Service a vyhotovením evokuje vozidlo použité v ňom.

Aston Martin DBS: Špeciál s logami 007
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×