Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Honda NSX: Ako znie hybridný superšport?

VIDEO
Naši nemeckí kolegovia nakrútili krátky šot Japonca s prepĺňaným šesťvalcom a tromi elektromotormi, ktorý sa zameral na jeho akustický prejav.
18.12.2017 / Marek Pokrývka

Začiatkom roka 2012 Honda oživila pod dcérskou značkou Acura štítok NSX, ktorý si obliekol koncept hybridného kupé. S trojročným odstupom debutovala sériová verzia. Automobilka sa však s jej reálnym príchodom neponáhľala, uvedenie do obchodov sa odohralo až vlani. Mastnou cenou štartujúcou na úrovni 180-tisíc eur pritom Japonec trochu prekvapil.

Malá sestra Hondy NSX bude len digitálna

Vlani uniknuté patentové obrázky nakoniec nezachytávajú sériový model, ale virtuálny koncept navrhnutý pre svetoznámu konzolovú hru.

Krátko po začiatku predaja sme sa s výnimočným strojom osobne zoznámili, vyskúšali sme si ho na bežných cestách i pretekárskom okruhu. Počas ostatných mesiacov ho vo svojej redakčnej garáži privítali naši nemeckí kolegovia. Tí s ním nakrútili krátky šot, ktorý sa zameralo na akustický prejav vozidla. Ako znie hybridný superšport s prepĺňaným šesťvalcom a tromi elektromotormi? Vypočuť si to môžete na videu, ktoré zachytáva „túrovanie“ na mieste i šprint pod plným plynom.


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×