Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Nissan Terra: Veľké SUV na ďalších fotkách

Čerstvé zábery vznikli pravdepodobne opäť v Číne. Zverejnil ich ukrajinský web, podľa ktorého má byť vozidlo menšie než východiskový pick-up.
2 1 príspevok 18.12.2017 / Marek Pokrývka

V ostatných rokoch sa čínske stránky stali najfrekventovanejším zdrojom informácii a obrázkov rôzneho druhu, ktoré mali ostať utajené. Začiatkom novembra napríklad prezradili vzhľad novinky značky Nissan. Veľké SUV využívajúce platformu typu Navara ukázali z dvoch uhlov, teraz si ho môžeme poobzerať ešte lepšie. Vozidlo totiž prichádza na ďalších fotkách.

Nissan my mal typ Terra predstaviť v najbližšom čase 2 fotografie v galérii Nissan my mal typ Terra predstaviť v najbližšom čase Zdroj: www.autocentre.ua

Čerstvé zábery zverejnil web AutoCentre od našich východných susedov. No pravdepodobne vznikli opäť v Číne, čo našepkáva znakové písmo na piatych dverách. Okrem neho tam môžeme vidieť meno Terra. Japonská automobilka teda zjednodušila pôvodný názov XTerra, no daná forma nemusí platiť pre všetky trhy. V iných regiónoch by sa SUV mohlo volať Pathfinder či Paladin.

Okrem označenia neprezrádza dvojica fotografií veľa nového, ponúka akurát lepší pohľad na tvar koncových svetiel prepojený pochrómovaným pásom a výrez na evidenčné číslo. Pravdepodobne sa pozeráme na model s jednoduchším vybavením. Naznačujú to čierne spätné zrkadlá namiesto predtým publikovaných pochrómovaných, jednoduchšie vyzerajúce svetlomety a chýbajúce hmlovky.

Fotografia zadnej časti prezradila označenie automobilu 2 fotografie v galérii Fotografia zadnej časti prezradila označenie automobilu Zdroj: www.autocentre.ua

Podľa ukrajinskej stránky má Nissan Terra menšie rozmery než východiskový pick-up Navara. Rázvor náprav sa mal skrátiť o celých tristo čísel na 2 850 mm, pôdorys SUV vraj meria 4 882 x 1 850 mm. Strecha je podľa neoficiálnych údajov položená vo výške 1 835 milimetrov. Zdroj ďalej hovorí o ponuke 5- a 7-miestnej verzie, taktiež spomína použitie 2,5-litrového benzínového motora s výkonom 137 kW (186 k). V ponuke má byť pohon zadných kolies i variant 4x4.

Nissan pripravuje SUV na základe pick-upu

Uniknuté obrázky prezradili vzhľad vozidla, ktorého východiskovým bodom sa stala Navara. Nad jeho menom zatiaľ visí otáznik.

V súčasnosti nemožno stopercentne potvrdiť, kde všade sa bude Nissan Terra predávať. Teoreticky môže ísť o rýdzo čínsku záležitosť. No vzhľadom na aktuálne trendy je skôr pravdepodobné, že ho japonská automobilka ponúkne aj v ďalších regiónoch. Nad európskymi trhmi visí otáznik. Viac sa dozvieme pri premiére, ktorá by sa mala odohrať v najbližších mesiacoch.


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×