Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Najdrsnejšia X6 sveta: Off-road od Manhartu

SUV s vysokým výkonom sa stávajú čoraz populárnejšími. Na dopyt odpovedajú nielen automobilky ale aj úpravcovia. Manhart spojil extrémnu silu s off-roadovými schopnosťami.
2 10 príspevkov 17.12.2017 / Redakcia AUTO BILD

Dnešné SUV sú využívané skôr v mestskom prostredí ako v teréne. Jedným z najlepších príkladov je BMW X6. Mimo ciest síce nie je úplne neschopné, no pokiaľ niekto vyhľadáva automobil do blata, takmer určite siahne po niečom inom. Nemecký úpravca Manhart sa to však rozhodol zmeniť a postaví striktne limitované off-roadové monštrum.

Dirt² sa vďaka vylepšeniam nestratí v ani v drsných podmienkach 2 fotografie v galérii Dirt² sa vďaka vylepšeniam nestratí v ani v drsných podmienkach Zdroj: Manhart

 

MHX6 Dirt² je prestavba, ktorú nič len tak neprekvapí a vedieť o tom jasne dáva už pri pohľade na exteriér.  Má rozšírené blatníky, čiernu kapotu, ochrannú konštrukciu okolo kabíny či navijak. Na streche pribudlo LED svetlo a na zadnom okne nájdeme pripútanú rezervu. Do extrémnych podmienok ju však pripravil najmä zvýšený podvozok od KW a špeciálne gumy.

Keďže sa jedná o komplexnú kúru, Nemec obdržal aj technologické zmeny. Už v základe má dostatok sily, nakoľko je postavené na vrcholnom variante X6 M. V Manharte sa mu však rozhodli dať poriadnu dávku dopingu. Prepĺňaný 4,4-litrový osemvalec disponuje po úpravách výkonom až 662 kW (900 k) a masívnym krútiacim momentom 1200 Nm. Táto terénna beštia vznikne iba v počte päť kusov a jej cena sa bude pohybovať na hranici 400-tisíc eur. Na vozidlo si počkáte šesť až osem mesiacov.

Manhart MH2 630: Kompaktný kulturista

Bavorské kupé obliekol úpravca do zlatej fólie, dal mu karbónový bodykit a naordinoval motoru maximálny výkon 463 kW.


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×