Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predaj koncernu Volkswagen vzrástol o vyše 11 %

Za prvých 11 mesiacov tohto roka sa odbyt skupiny zvýšil takmer o 4 % na 9,74 milióna vozidiel.
17.12.2017 / TASR

Odbyt skupiny Volkswagen v novembri prudko vzrástol.

Globálny predaj koncernu medziročne vyskočil o 11,1 % na 995 900 vozidiel. Automobilka profitovala predovšetkým z vysokého záujmu o autá kmeňovej značky VW (+11,8 %) a značiek Škoda a Seat (+17,5 % respektíve +18,7 %). Dvojciferný nárast predaja zaznamenali aj značky úžitkových vozidiel MAN a Scania.

Za prvých 11 mesiacov tohto roka sa odbyt skupiny zvýšil takmer o 4 % na 9,74 milióna vozidiel.

Spomedzi jednotlivých regiónov bola motorom rastu Čína, kde automobilka v novembri svojim zákazníkom dodala 431 000 áut. To bolo o 15,3 % viac než v rovnakom mesiaci vlani. Odbyt v Európe stúpol o 6,5 % na 364 700 automobilov a v USA o 3 %. V Rusku predaj vyskočil o 23 % na 18 700 vozidiel.

"Nielen v Číne, ale vo všetkých regiónoch po celom svete dokázali naše značky solídne rásť. Predaj osobných áut koncernu sa v novembri vyvíjal podstatne lepšie ako celý trh," uviedol šéf predaja Volkswagenu Fred Kappler.

(TASR)


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×