Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Kabína novej triedy G oficiálne odhalená

Mercedes-Benz ukázal interiér chystaného off-roadu. Podľa očakávania sa v ňom objavilo duo veľkých displejov, ktoré však nebude štandardom.
9 1 príspevok 13.12.2017 / Marek Pokrývka

Stuttgart v polovici novembra neustrážil internú prezentáciu, na ktorej sa objavila palubná doska novej triedy G. Jej fotky sa rýchlo rozliezli internetom. Nemecký výrobca napriek tomu nevyložil karty na stôl, venoval sa tretej generácii CLSvnútornému priestoru budúceho Áčka. Kabína ďalšej evolúcie terénnej legendy je oficiálne odhalená až mesiac po úniku prvotných záberov.

Interiér nemeckej terénnej ikony pôsobí hodnotnejšie než doposiaľ 9 fotografií v galérii Interiér nemeckej terénnej ikony pôsobí hodnotnejšie než doposiaľ Zdroj: Mercedes-Benz

Fabrická galéria ukazuje tri rôzne vyhotovenia kokpitu. Podľa očakávania sa v ňom objavilo duo veľkých 12,3-palcových displejov v spoločnom rámiku, ktoré však nebude štandardom. Lacnejšie modely dostanú analógovými prístrojmi rozdelenými TFT panelom palubného počítača a o odlišne zakomponovanú obrazovku multimediálneho systému. Samozrejme, rozdielov bude podstatne viac.

Jednotlivé verzie sa líšia aj výduchmi klimatizácie, namiesto štýlových strieborných dielcov budú v ponuke aj obyčajnejšie pôsobiace čierne. Trio predstavených modelov má odlišné aj celkové vyhotovenie. Kým najlepšie vybavený variant disponuje obkladmi so štruktúrou uhlíkových vlákien a čalúnením kombinujúcim bielu a čiernu kožu, druhý model siahol po umiernenejšej hnedej doplnenej exotickým drevom. To je v prípade tretieho variantu tmavé. Okrem klasických miest sa nachádza aj na volante, no vďaka svojej farbe nijak zvlášť nenarúča decentné čierne vyhotovenie.

Priestorové pomery v kabíne sa majú zlepšiť vo všetkých smeroch 9 fotografií v galérii Priestorové pomery v kabíne sa majú zlepšiť vo všetkých smeroch Zdroj: Mercedes-Benz

Mercedes-Benz hovorí v tlačovej správe o lepšom rozložení odkladacích priestorov, ale spomína tiež výrazný nárast vzdušnosti celého interiéru. Vo všetkých smeroch pribudlo niekoľko centimetrov. Najzásadnejší posun zaznamenalo miesto na nohy pasažierov sediacich vzadu, do vienka dostali celých 150 milimetrov navyše. V oblasti lakťov pribudlo 56 mm a vpredu až 68 mm.

214866

Kabína chystaného off-roadu pôsobí už na prvý pohľad luxusnejšie, pričom tento dojem umocní rozšírená ponuka vybavenia. V nej nebudú chýbať ventilované masážne sedadlá s aktívnymi vzduchovými bočnicami, ozvučenie značky Burmester so šestnástimi reproduktormi namiesto štandardných siedmich ani početné balíky. Napríklad variant AMG Line prinesie volant so sploštenou spodnou časťou, čo je v triede G novinka. Ďalšiu generáciu nemeckej terénnej ikony zdobenej plaketou o zdolaní náročnej hory Schöckl pri Grazi spoznáme na januárovom autosalóne v Detroite.


Video
Najnovšie články
Karoq Velo: Originálna Škoda pre cyklistov

Renault v posledných dňoch zaznamenal poriadnu expanziu čerstvých modelov a to dokonca nechtiac. Na verejnosť sa dostali informácie a fotky tajných...

Renault: Tajné novinky odhalila séria únikov

Mercedes-Benz triedy G zavítal do našej redakčnej garáže po prvýkrát pri príležitosti príchodu novej generácie. Ako legendárne G-čko uspelo v našom testovaní?

Test Mercedes G 500: Toto je skutočný luxus

V sobotu sa bude konať inaugurácia Zuzany Čaputovej do funkcie prezidentky SR bude časť centra Bratislavy uzatvorená, a to aj pre rezidentov.

Pre inauguráciu prezidentky uzatvoria centrum Bratislavy

Napätie medzi Renaultom a Nissanom sa naplno prejavilo po zatknutí Carlosa Ghosna a neúspešné rokovania o fúzii s Fiat Chrysler ho ešte vystupňovali.

V aliancii Renault-Nissan to vrie, napätie sa stupňuje

Polícia v Británii uvádza do testovacej prevádzky novú technológiu. Z pohľadu bežného vodiča ide o radary, tie však prekvapivo nebudú merať rýchlosť. Na čo sa...

Rýchlosť merať nebudú: Nové radary v nasadení

O Škode Kamiq od svetovej premiéry príliš nepočuť, jej príchod na trh sa však blíži. Dnes sme spoznali prvé detaily z cenníka českého crossoveru.

Najlacnejšie SUV Škody: Prvé detaily o cenách
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×