Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predaj áut v Číne vzrástol len mierne

Za prvých 11 mesiacov roka stúpol celkový odbyt vozidiel v Číne o 3,6 % na 25,8 milióna vozidiel, ukázali údaje CAAM.
14.12.2017 / TASR

Predaj automobilov v Číne aj v novembri vzrástol, už šiesty mesiac po sebe, ale len mierne, medziročne o 0,7 %. Oznámilo to čínske združenie výrobcov áut CAAM.

Presnejšie, na najväčšom automobilovom trhu na svete sa v novembri 2017 predalo 2,96 milióna všetkých vozidiel, vrátane nákladných áut a autobusov. Z toho 2,6 milióna predstavovali osobné autá a minivany.

Za prvých 11 mesiacov roka stúpol celkový odbyt vozidiel v Číne o 3,6 % na 25,8 milióna vozidiel, ukázali údaje CAAM.

Podľa združenia sa predaj nových energeticky úspornejších vozidiel (NEV) v novembri zvýšil o 83 % oproti predchádzajúcemu roku na približne 119 000 kusov, vďaka tlaku vlády, ktorá sa snaží aj takýmto spôsobom znížiť znečistenie ovzdušia vo veľkých mestách.

Čínsky trh s autami tento rok čelí problémom po tom, ako vláda zrušila dočasné zníženie daní na autá z roku 2016. To vlani pomohlo zabezpečiť 15-% nárast predaja. Tento rok odbyt áut v krajine dokonca nakrátko klesol, v apríli a máji, potom znova ožil, ale už ani zďaleka nedosahuje vlaňajšie tempo rastu.

Údaje CAAM ďalej ukázali, že predaj čínskych domácich značiek stúpol o 5 % na 1,2 milióna vozidiel a ich podiel na trhu sa zvýšil o 1,6 percentuálneho bodu na 45,8 %.

Americká automobilka General Motors uviedla, že jej celkový predaj, vrátane vozidiel, ktoré vyrába s čínskymi partnermi, sa v novembri zvýšil o 13 % na 418 225 vozidiel, zatiaľ čo odbyt Fordu klesol o 8 % na 117 593 vozidiel.

Nissan Motor, najobľúbenejšia japonská značka v Číne, zaznamenala v novembri nárast predaja o 21,8 % na 165 384 vozidiel a odbyt Toyota Motor sa zvýšil o 9,9 % na 109 600 áut.

Aj nemecký výrobca luxusných áut dosiahol v novembri nárast predaja na čínskom trhu o 12 % na 55 293 vozidiel. Za 11 mesiacov jeho odbyt v krajine stúpol o 14,7 % na 542 362 kusov.

(TASR)


Najnovšie články
Peugeot e-Legend: Retro kupé na elektrinu

BMW radu 1 už netrpezlivo čaká na ďalšiu generáciu a čoskoro sa jej aj dočká. Vo vrcholnom vyhotovení M145i sa však už budeme musieť zaobísť bez šesťvalca...

BMW M145i: Vieme, čo má nahradiť šesťvalec

Bratislave sa zrejme už čoskoro minú evidenčné čísla so skratkou BL. Polícia preto spúšťa hlasovanie o novej skratke.

Aj keď biznis VW v Iráne nie je rozsiahly, krok firmy znamená symbolické víťazstvo pre amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Volkswagen sa sťahuje z iránskeho trhu

Kórejskí grafici vytvorili vizualizáciu, ktorej základom sa stala fotografia maskovaného prototypu. Obrázok nie je ďaleko od reálnej verzie.

Ako bude vyzerať Chevrolet Corvette C8?

Hot-hatch disponuje vyladenou verziou štvorvalca, má zvýšenú tuhosť karosérie a prepracovaný podvozok. Stovku zhltne za 4,7 sekundy.

Mercedes-AMG A 35 poháňa 306 žrebcov

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×