Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Jetta spojí dizajnom duo T-Roc a Arteon

Siedma generácia sedanu populárneho najmä v USA neprinesie dizajnové prekvapenia. Stáť má na platforme MQB a údajne dostane motor 1.4 TSI.
4 1 príspevok 13.12.2017 / Marek Pokrývka

Jedným z očakávaných debutantov nedávneho autosalóna v Los Angeles bol siedmy evolučný stupeň typu Jetta. Jeho premiéra sa však nakoniec nekonala, Volkswagen namiesto toho potvrdil termín odhalenia stanovený na januárové detroitské podujatie. Zároveň zverejnil pilotnú fotografiu vozidla. Tá neodhalila takmer nič, viac svetla do výzoru novinky vnášajú dizajnové skice.

Volkswagen Jetta využije dizajnové prvky evokujúce súrodencov 4 fotografií v galérii Volkswagen Jetta využije dizajnové prvky evokujúce súrodencov Zdroj: Volkswagen

Na prvom oficiálnom zábere boli jemne naznačené predné partie s maskou chladiča lemovanou svetlometmi v podobnom štýle, aký vyznáva nedávno odhalené SUV T-Roc. Náčrty túto konfiguráciu potvrdzujú. Samotné reflektory však majú väčšiu plochu a svojím vzhľadom pripomínajú skôr Passat. Pravdepodobne budú môcť byť kompletne diódové.

Jetta dostane výrazne profilovanú kapotu a pomerne jednoduchý nárazník. Zboku upúta výraznou horizontálnou linkou a klesajúcou strechou prechádzajúcou do zadnej časti. Tá tvarom koncových svetiel a batožinového priestoru evokuje veľký Arteon. Nová generácia sedanu populárneho najmä v USA teda vzhľadom spojí duo svojich príbuzných a vytvorí zaujímavý mix. Na obrázkoch sú viditeľné aj mohutné disky kolies, ktoré budú v realite nepochybne menšie. Povinnou jazdou bude aj „dokreslenie“ chýbajúcich kľučiek.

Test Volkswagen Arteon 2.0 TDI: Pán Populárny

Volkswagen Arteon vyzeral už na prvých snímkach ako auto, ktoré posunie dizajnové smerovanie VW správnym smerom. Zdá sa, že toto očakávanie naplnil. Čo okrem sexepílu však ešte dokáže ponúknuť?

Medzi skicami možno vidieť aj interiér, ktorý má viac-menej klasický vzhľad. Zo stáda vytŕča natočením stredovej konzoly k vodičovi a použitým dvoch veľkých displejov v spoločnom „okienku“ palubnej dosky. Základom vozidla má byť platforma MQB. Na americkom trhu dostane VW Jetta podľa zákulisných správ motor 1.4 TSI, no údajne pôjde o nové naladenie dosahujúce viac než 110 kW (150 k). Viac sa pravdepodobne dozvieme v najbližších týždňoch pred samotným odhalením v Detroite.


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×