Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesla Semi: Prvýkrát na na bežných cestách

TOP VIDEO
Elon Musk pred niekoľkými týždňami ohúril svet svojou víziou revolučného kamiónu, ktorý má zmeniť budúcnosť. Teraz sa po prvýkrát objavil na bežných cestách. Na mobil ho zachytil zamestnanec automobilky.
11.12.2017 / Filip Kadlečík

Tesla Semi má potenciál zmeniť svet veľkoobjemovej prepravy tovarov. Vyzerá to tak aspoň podľa vyhlásení Elona Muska, ktorý mu počas prezentácie prisúdil nevídané parametre. Elektrický kamión disponuje koeficientom odporu nižším než má napríklad Bugatti Veyron. Šprint na stovku má byť záležitosťou piatich sekúnd a na jedno nabitie by ťahač aj s nákladom mal prejsť až 800 kilometrov. Teraz sa nádej na elektrickú budúcnosť prepravy tovarov po prvýkrát objavila na bežných cestách.

Tesla šokuje: Superrýchly ťahač i roadster

Duo amerických elektromobilov svorne uchvacuje parametrami, vďaka ktorým oba ašpirujú na niekoľko rekordov.

S najväčšou pravdepodobnosťou ide o prototyp, ktorý sme už videli počas oficiálnej prezentácie. Nasvedčuje tomu aj fakt, že supermoderný kamión sa pohyboval len v okolí sídla americkej automobilky. Zatiaľ je otázne, či sa na cesty niekedy dostane aj produkčná verzia. Hovorí sa o roku 2019, údajné naštrbené finančné zdravie Tesly však projektu na dôveryhodnosti nedodáva. Zdá sa, že všetko rozlúskne až čas.


Najnovšie články
Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?

Najdostupnejší model je vybavený obdobnou technikou ako o stupeň vyšší exemplár, zrýchlenie na stovku je vecou 4,9 sekundy.

Mercedes-AMG: Pribudol základ GT 43

Na parížskom autosalóne pravdepodobne spoznáme štúdiu, ktorá bude evokovať ikonický typ 504. Prinesie retro štýl s modernými prvkami.

Peugeot chystá  reinkarnáciu kupé 504

Tretia generácia terénneho stroja známeho ako KLTV evokuje ikonický Hummer, poháňa ju turbodiesel s výkonom 165 kW (225 k).

Kia vyrába aj off-road, no len pre armádu

Volkswagen chce urýchliť prechod na elektrický pohon. Už o tri roky plánuje spustiť výrobu 27 elektrických modelov a do vývoja investuje desiatky miliárd eur.

VW pripravuje 27 elektrických modelov
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×