Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Tesla Semi: Prvýkrát na na bežných cestách

TOP VIDEO
Elon Musk pred niekoľkými týždňami ohúril svet svojou víziou revolučného kamiónu, ktorý má zmeniť budúcnosť. Teraz sa po prvýkrát objavil na bežných cestách. Na mobil ho zachytil zamestnanec automobilky.
11.12.2017 / Filip Kadlečík

Tesla Semi má potenciál zmeniť svet veľkoobjemovej prepravy tovarov. Vyzerá to tak aspoň podľa vyhlásení Elona Muska, ktorý mu počas prezentácie prisúdil nevídané parametre. Elektrický kamión disponuje koeficientom odporu nižším než má napríklad Bugatti Veyron. Šprint na stovku má byť záležitosťou piatich sekúnd a na jedno nabitie by ťahač aj s nákladom mal prejsť až 800 kilometrov. Teraz sa nádej na elektrickú budúcnosť prepravy tovarov po prvýkrát objavila na bežných cestách.

Tesla šokuje: Superrýchly ťahač i roadster

Duo amerických elektromobilov svorne uchvacuje parametrami, vďaka ktorým oba ašpirujú na niekoľko rekordov.

S najväčšou pravdepodobnosťou ide o prototyp, ktorý sme už videli počas oficiálnej prezentácie. Nasvedčuje tomu aj fakt, že supermoderný kamión sa pohyboval len v okolí sídla americkej automobilky. Zatiaľ je otázne, či sa na cesty niekedy dostane aj produkčná verzia. Hovorí sa o roku 2019, údajné naštrbené finančné zdravie Tesly však projektu na dôveryhodnosti nedodáva. Zdá sa, že všetko rozlúskne až čas.


Najnovšie články
Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka

Mercedes-Benz triedy X sa v rukách známeho tunera ocitol v novej dimenzii. Zhmotnenie divokej predstavy zatiaľ ostáva otázne.

Carlex Design EXY 6x6: Zdolá aj mesačnú krajinu

Automobilka prezentovala systém, ktorý môže do minulosti poslať termíny hlavná a vedľajšia cesta i svetelnú signalizáciu.

Sú semafory minulosť? Ford si to myslí

Pohon kombinujúci akumulátor a dieselový štvorvalec dostali triedy C a E, druhý menovaný automobil k nemu ponúkne aj benzínovú alternatívu.

Mercedes vracia do hry naftový hybrid

Po teste zážihovej i vznetovej motorizácie do našej redakčnej garáže zavítal vrcholný agregát Ultimate. Grandland X má okrem vysokej výbavy i motor s výkonom...

Test Opel Grandland X: Ako za starých čias

Tuner zaoberajúci sa najmä riadiacimi jednotkami motorov ponúka pre naftovú strelu BMW dve úpravy, silnejšia posúva výkon na 515 koní.

McChip-DKR: Ešte viac sily pre M550d

Okrem novej výplne masky chladiča a 18-palcových kolies dostalo vozidlo červenú kožu či turbodiesel Smartstream dostupný v dvoch verziách.

Hyundai i40 prechádza balíkom zmien
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×