Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Predaj áut v západnej Európe vzrástol

Najviac sa predaj zvýšil v Španielsku, a to o 12,4 %. Prudko však rástol aj predaj vo Francúzsku, o 10,3 % a v Nemecku, kde sa zvýšil o 9,4 %.
06.12.2017 / TASR

Predaj osobných áut v západnej Európe vzrástol minulý mesiac o viac ako 5 %, k čomu prispel najmä vývoj na nemeckom a francúzskom trhu. Uviedla to v utorok poradenská spoločnosť LMC Automotive.

Ako LMC informovala, v krajinách západnej Európy sa v novembri predalo 1,144 milióna áut, čo medziročne znamená rast o 5,4 %. Čísla LMC sú kombináciou už známych údajov z jednotlivých krajín a odhadov pre niektoré menšie trhy, ktoré o výsledkoch budú informovať neskôr.

Najviac sa predaj zvýšil v Španielsku, a to o 12,4 %. Prudko však rástol aj predaj vo Francúzsku, o 10,3 % a v Nemecku, kde sa zvýšil o 9,4 %. Naopak, podľa informácií britského Združenia výrobcov a predajcov áut (SMMT) predaj áut v Británii v novembri klesol o 11,2 %. Čiastočne sa pod to podpísali obavy v súvislosti s brexitom, ako aj neistota ohľadne budúcnosti dieselových vozidiel. Britský trh s autami tak smeruje k celoročnému poklesu, prvému od roku 2011.

V rámci západnej Európy LMC očakáva, že za celý rok dosiahne rast predaja 2,7 %. V raste by mal región pokračovať aj v budúcom roku, ale v podstatne slabšom, LMC Automotive predpokladá, že dosiahne len 0,8 %.

(TASR)


Najnovšie články
Test Kodiaq Sportline: Najlepšia Škoda

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa

Kompletne otvorený roadster odkazuje na stroje z povojnového obdobia. Existujú dve verzie, pri oboch je základom kupé 812 Superfast.

Ferrari Monza má najsilnejší motor značky

Ford do Európy definitívne prináša Ranger Raptor a spolu s ním i ďalšie novinky. Oznámil to na autosalóne úžitkových vozidiel v Hannoveri. Tešiť sa po novom...

Premiéry Fordu: Ranger Raptor i Custom PHEV

Nemecko chcelo s pomocou stimulov a dotácií dostať na svoje ciele milión áut do roka 2020. Tento cieľ však nie je reálny a určite sa nenaplní.

Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×