Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Renault Kwid sa pridá medzi elektromobily

Brazílsky grafik sa chytil slov riaditeľa automobilky a načrtol približný vzhľad chystaného vozidla. Zdrojom inšpirácie bol typ Zoe.
2 05.12.2017 / Marek Pokrývka

V ostatných rokoch začalo čoraz viac výrobcov ponúkať rýdzo batériami poháňané modely. Celosvetovým lídrom z hľadiska predajných čísel je v tomto smere koncern Renault-Nissan, ktorý za to vďačí niekoľkým úspešným modelom. Medzi jeho elektromobily sa onedlho pridá ďalší produkt. Šéf francúzsko-japonskej skupiny Carlos Ghosn nedávno potvrdil, že pripravuje model Kwid EV.

Renault Kwid EV sa má pôvodne začať predávať výhradne v Číne 2 fotografie v galérii Renault Kwid EV sa má pôvodne začať predávať výhradne v Číne Zdroj: Behance.net/Kleber Silva

Slov riaditeľa automobilky sa chytil brazílsky grafik Kleber Silva a načrtol približný vzhľad chystaného vozidla značky Renault. Zdrojom inšpirácie bol evidentne typ Zoe. Dvojicu spájajú detaily v prednom nárazníku i zásuvka skrytá sa logom značky v prednej maske, dizajnovo rovnaké sú tiež disky kolies. Kwid navyše dostal číre koncové svetlá. Zmenili sa aj tie predné, nasťahovali sa do nich diódy.

Renault Zoe Z.E. 40: Dojazd 400 km

Akumulátor nového vyhotovenia elektromobilu by mal oficiálne stačiť na takmer dvojnásobok originálnej hodnoty.

Čas ukáže, či bude elektrifikovaná verzia francúzskeho hatchbacku vyzerať skutočne nejako takto. Nejaké odlišnosti sa nepochybne nájdu. Nad technickou stránkou malého elektromobilu zatiaľ visí otáznik, no pravdepodobne využije komponenty z existujúcich koncernových produktov. Kwid EV by sa mal pôvodne začať predávať výhradne v Číne. Neskôr však má vstúpiť aj na ďalšie trhy, v hre je najmä India a Brazília.


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×