Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

PSA bude elektromotory vyvíjať s Japoncami

V spoločnom podniku, ktorý bude pôsobiť vo Francúzsku, budú mať každý z partnerov 50-% majetkový podiel.
05.12.2017 / TASR

Francúzska automobilka PSA a japonský koncern Nidec si dohodli spoluprácu pri výrobe elektromotorov pre osobné vozidlá. V spoločnom podniku, ktorý bude pôsobiť vo Francúzsku, budú mať každý z partnerov 50-% majetkový podiel. V pondelok o tom informovali v Paríži predstavitelia PSA a Nidocu.

Japonská spoločnosť je svetovým lídrom vo vývoji veľmi kvalitných elektromotorov.

V budúcnosti sa budú tieto motory montovať do vozidiel celej skupiny PSA, vrátane jej najnovšieho prírastku, ktorým sa v lete stal Opel, bývalá dcéra amerického koncernu General Motors. Za 1,3 miliardy eur kúpili Francúzi s Opelom od Američanov aj britskú značku Vauxhall.

Francúzsko-japonský podnik sa stane realitou začiatkom budúceho roka. Partneri do jeho vybudovania spolu investujú 220 miliónov eur. Manažér PSA Patrice Lucas dodal, že závod v roku 2022 vyrobí 900 000 elektromotorov.

Skupine PSA ide o to, aby sa vo výrobe elektromotorov stala svetovým lídrom. Koncern vytvára skupinu špecialistov, ktorá zrýchli napredovanie v tomto progresívnom segmente automobilového priemyslu.

(TASR)


Najnovšie články
Test Kodiaq Sportline: Najlepšia Škoda

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa

Kompletne otvorený roadster odkazuje na stroje z povojnového obdobia. Existujú dve verzie, pri oboch je základom kupé 812 Superfast.

Ferrari Monza má najsilnejší motor značky

Ford do Európy definitívne prináša Ranger Raptor a spolu s ním i ďalšie novinky. Oznámil to na autosalóne úžitkových vozidiel v Hannoveri. Tešiť sa po novom...

Premiéry Fordu: Ranger Raptor i Custom PHEV

Nemecko chcelo s pomocou stimulov a dotácií dostať na svoje ciele milión áut do roka 2020. Tento cieľ však nie je reálny a určite sa nenaplní.

Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×