Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Euro NCAP: Testy absolvovala aj trieda X

Prvý pick-up Mercedes-Benz získal v bezpečnostných skúškach päť hviezdičiek. Okrem neho búralo osem ďalších áut, z toho jedno opakovane.
27 1 príspevok 05.12.2017 / Marek Pokrývka

Rok sa pomaly blíži ku koncu. Medzinárodná agentúra Euro NCAP zverejnila v týchto dňoch ďalšiu várku hodnotení, ktorá bude pravdepodobne poslednou v tejto sezóne. Jej porota sa aktuálne pozrela na deväť automobilov, pričom jeden z nich preverovala opakovane. Pravdepodobne na žiadosť výrobcu. Jeho produkt totiž nedosiahol očakávané skóre, preto sa ho rozhodol vylepšiť.

BMW X3 27 fotografií v galérii BMW X3 Zdroj: Euro NCAP

Abecedne bol prvým pánom na holenie Bavor, konkrétne typ X3 tretej generácie. Plný počet hviezd podložil dobrým skóre v troch kategóriách. Slabší bol prekvapujúco na poli asistenčných systémov, kde získal 58%. V poradí druhý nasledoval Citroën e-Méhari, elektrický kabriolet s plastovou karosériou. Svojich pasažierov chráni podľa očakávania slabšie než je štandard. Odniesol si tri puntíky, keďže horšie skóre získal okrem bezpečnostného vybavenia aj pri kolízii s chodcom.

Podstatne väčší a luxusnejší produkt rovnakej automobilky, prémiovo orientovaný DS7 Crossback, už nenechal nič na náhodu. V žiadnej kolónke nemá menej než 70%. Rovnako je na tom Jaguar E-Pace, ktorý si taktiež odniesol päť hviezdičiek. Najvyšším skóre sa môže aktuálne pýšiť aj Honda Civic. Tá v minulosti získala len štyri, dôvodom bola slabšia ochrana detí. Výrobca preto do nej začal montovať kvalitnejšie úchyty sedačiek. Kompakt si skúšky zopakoval a svoje skóre zlepšil.

Euro NCAP: Najnovšie SUV bodujú naplno

Bezpečnostnou previerkou prešlo osem automobilov. V tomto prípade nesklamal nik, všetky modely si odniesli päť hviezdičiek.

Testy absolvovala aj trieda X, vôbec prvý sériový pick-up Mercedes-Benz. V bezpečnostných skúškach získal päť hviezdičiek. V danom segmente to nie je vôbec zvyčajné, no vozidlo presvedčilo výborným skóre. Porsche Cayenne dopadlo podobne s trochu slabším výsledkom na poli asistentov. Skupinu uzatvára dvojica príbuzných značky Subaru, sestry Impreza a XV nedávno uvedené do predaja na slovenskom trhu. V previerke dosiahli takmer identické čísla. Päť hviezdičiek vychádzalo z výborného skóre vo všetkých kolónkach, rozdiel bol akurát v lepšej ochrane chodcov zo strany crossoveru.


Najnovšie články
Peugeot e-Legend: Retro kupé na elektrinu

BMW radu 1 už netrpezlivo čaká na ďalšiu generáciu a čoskoro sa jej aj dočká. Vo vrcholnom vyhotovení M145i sa však už budeme musieť zaobísť bez šesťvalca...

BMW M145i: Vieme, čo má nahradiť šesťvalec

Bratislave sa zrejme už čoskoro minú evidenčné čísla so skratkou BL. Polícia preto spúšťa hlasovanie o novej skratke.

Aj keď biznis VW v Iráne nie je rozsiahly, krok firmy znamená symbolické víťazstvo pre amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Volkswagen sa sťahuje z iránskeho trhu

Kórejskí grafici vytvorili vizualizáciu, ktorej základom sa stala fotografia maskovaného prototypu. Obrázok nie je ďaleko od reálnej verzie.

Ako bude vyzerať Chevrolet Corvette C8?

Hot-hatch disponuje vyladenou verziou štvorvalca, má zvýšenú tuhosť karosérie a prepracovaný podvozok. Stovku zhltne za 4,7 sekundy.

Mercedes-AMG A 35 poháňa 306 žrebcov

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×