Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Toyota FT-AC: Kompaktné SUV do terénu

Štúdia prezentovaná v Los Angeles je zameraná na ľudí s aktívnym životným štýlom a vychádza z modulárnej platformy TNGA.
18 04.12.2017 / Marek Pokrývka

Zhruba týždeň pred oficiálnym štartom automobilového veľtrhu v Meste anjelov zverejnila najväčšia japonská automobilka avízo na jeden zo svojich exponátov. Pokrstila ho označením FT-AC znamenajúcim skratku slov Future Toyota Adventure Concept. Toto meno spolu s prvotným obrázkom naznačovalo terénny vzhľad, nakoniec však nejde o odolnú verziu existujúceho typu.

Toyota FT-AC disponuje mohutnými nárazníkmi i blatníkmi 18 fotografií v galérii Toyota FT-AC disponuje mohutnými nárazníkmi i blatníkmi Zdroj: Toyota

Ázijský gigant vystavil v Los Angeles celkom novú štúdiu, ktorá veľkosťou spadá medzi kompaktné SUV. Zameraná je na ľudí s aktívnym životným štýlom. Z tohto dôvodu disponuje strešnou nadstavbou ši výsuvným zadným nárazníkom, na ktorý možno uchytiť bicykel.  Vozidlo má okrem toho plastové blatníky, slušnú svetlú výšku a obutie vhodné do terénu. Z dizajnového hľadiska využíva viacero charakteristických rysov značky, no prezentuje ich v podstatne drsnejšom vyhotovení.

Test Toyota GT86: Je to obohraná pieseň?

Japonský športiak nedostal prepĺňaný motor ani vyšší výkon, napriek tomu nebol facelift výhradne kozmetickou záležitosťou.

Podobne ako viacero ďalších konceptov Toyota predstavených v ostatnom čase vychádza FT-AC z modulárnej platformy TNGA. O technickej stránke inak automobilka veľa neprezradila, spomína akurát benzínový motor a pohon všetkých kolies s inteligentným rozdelením krútiaceho momentu. Okrem toho hovorí o možnosti prechodu na hybridný pohon. Tieto slová naznačujú, že nejakú sériovku vychádzajúcu zo štúdie nemožno vylúčiť. No zatiaľ zelenú podľa všetkého nedostala.


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×