Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Mopar: Ešte drsnejšia nátura pre Wrangler

Divízia amerického koncernu začína pri uvedení off-roadu ponúkať katalóg komponentov, ktoré prezentuje neprehliadnuteľná verzia.
7 04.12.2017 / Marek Pokrývka

Jeep pred niekoľkými dňami predstavil štvrtú generáciu ikonického typu Wrangler, ktorú prináša opäť zhruba po dekáde. Nové vyhotovenie prešlo mnohými zmenami. Zachovalo si síce svoj retro výzor, ale dostalo modernejší interiér i technickú stránku. Jeho oficiálny debut sa odohral na autosalóne v Los Angeles. Na rovnakom podujatí spadla plachta aj z upravenej verzie auta, za ktorú môže interná koncernová značka Mopar.

Wrangler v kabáte Mopar má väčšiu svetlú výšku a 35-palcové obutie 7 fotografií v galérii Wrangler v kabáte Mopar má väčšiu svetlú výšku a 35-palcové obutie Zdroj: Mopar

Prevažne športovo orientovaná dcéra americkej firmy začína priamo pri uvedení off-roadu na trh ponúkať rozsiahly katalóg prídavných komponentov. Dovedna má ísť o vyše 200 samostatných položiek. Ak sa správne nakombinujú, ich výsledkom je ešte podstatne drsnejšia nátur pre tento automobil. Dobre to prezentuje exemplár prezentovaný verejnosti v LA.

Jeep Wrangler: Modernejší, než by sa zdalo

Slávny americký off-road je vďaka hliníkovým panelom karosérie ľahší a prichádza aj ako mikrohybrid. Jeho interiér prešiel množstvom úprav.

Štvordverový variant vozidla má sňatú strechu i bočné dvere, ktoré nahradili jednoduché rúrkové konštrukcie. Okrem toho dostal Jeep viacero klasických dielcov do náročných podmienok. Ide o predný nárazník s prídavným osvetlením a vstavaným elektrickým navijakom, sacie potrubie vyvedené do úrovne strechy a upravený podvozok zväčšujúci svetlú výšku o päť centimetrov. Ten dopĺňajú 17-palcové ráfiky obuté do terénnych pneumatík BF Goodrich s priemerom 35 palcov. Ak si k tomu prirátame zeleno-čiernu kombináciu, ide o skutočne neprehliadnuteľnú verziu typu Wrangler.


Najnovšie články
Test Kodiaq Sportline: Najlepšia Škoda

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa

Kompletne otvorený roadster odkazuje na stroje z povojnového obdobia. Existujú dve verzie, pri oboch je základom kupé 812 Superfast.

Ferrari Monza má najsilnejší motor značky

Ford do Európy definitívne prináša Ranger Raptor a spolu s ním i ďalšie novinky. Oznámil to na autosalóne úžitkových vozidiel v Hannoveri. Tešiť sa po novom...

Premiéry Fordu: Ranger Raptor i Custom PHEV

Nemecko chcelo s pomocou stimulov a dotácií dostať na svoje ciele milión áut do roka 2020. Tento cieľ však nie je reálny a určite sa nenaplní.

Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×