Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Zlý vtip? Superšporty v lacnom oblečení

Moderné superšporty mávajú prepracovaný dizajn s množstvom špeciálnych materiálov. Ako by však vyzerali, keby mali namiesto nich obyčajné nelakované plasty?
12 2 príspevky 03.12.2017 / Redakcia AUTO BILD

V najlacnejšej konfigurácii sa väčšinou nakupujú vozidlá do rôznych spoločností. Majú slúžiť na pracovne účely a nepotrebujú nijak špeciálne zaujať. Sledovaná je najmä kúpna cena. Firemné autá sa preto často vyznačujú nelakovanými plastovými dielcami, jednoduchými kolesami i základným vybavením. Grafik Nikita Aksyonov vytvoril vizualizácie, na ktorých v takejto podobe zobrazuje dvanásť súčasných superšportov.

Chiron by vás vyšiel niekoľko miliónov aj pri takejto konfigurácii 12 fotografií v galérii Chiron by vás vyšiel niekoľko miliónov aj pri takejto konfigurácii Zdroj: Behance.net/Nikita Aksyonov

Miliónové stroje ako Bugatti Chiron, Pagani Huayra či LaFerrari Aperta sa na obrázkoch predvádzajú v lacnom oblečení. Lakované karbónové časti nahradili tmavé plastové a niekoľkotisícové ľahkozliatinové ráfiky poputovali do koša. Namiesto nich prišli na scénu jednoduché plechové disky. Ktovie, koľko peňazí by takéto úpravy ušetrili. Je však jasné, že vozidlá by bez pôvodných súčiastok nefungovali tak, ako by mali.

Známe superšporty: Návrat do minulosti

Britská firma vytvorila sedem zaujímavých vizualizácii, na ktorých vtisla súčasným autám retro vzhľad. Nejde o prvý takýto prípad.

Samozrejme, tieto obrázky pôsobiace ako zlý vtip nemajú šancu uskutočnenie sa. Prémiové automobilky by vám svoj produkt v takejto špecifikácii nikdy nepredali, keďže chcú svojimi dielami poukazovať na luxus a kvalitu, určite nie na nízku cenu. Aj vďaka ich nereálnosti sú tieto ilustrácie zaujímavé.


Najnovšie články
Test Kodiaq Sportline: Najlepšia Škoda

Štýlové kórejské vozidlo patrí ku kvalitným členom triedy B-SUV. S litrovým srdcom je príjemne svižné, motor by však mohol byť lepšie odizolovaný.

Test Kia Stonic 1.0 T-GDi: Trojvalcová osa

Kompletne otvorený roadster odkazuje na stroje z povojnového obdobia. Existujú dve verzie, pri oboch je základom kupé 812 Superfast.

Ferrari Monza má najsilnejší motor značky

Ford do Európy definitívne prináša Ranger Raptor a spolu s ním i ďalšie novinky. Oznámil to na autosalóne úžitkových vozidiel v Hannoveri. Tešiť sa po novom...

Premiéry Fordu: Ranger Raptor i Custom PHEV

Nemecko chcelo s pomocou stimulov a dotácií dostať na svoje ciele milión áut do roka 2020. Tento cieľ však nie je reálny a určite sa nenaplní.

Milión e-áut na nemeckých cestách tak skoro nebude

Jeseň na cestách prináša po suchom a teplom lete viaceré nové riziká. Jedno z nich však nesúvisí priamo s počasím. Práve v tomto období totiž stúpa riziko...

Zrážka so zverou: Čo robiť a ako jej zabrániť?

Samotný názov Lexus LS je už značka, ktorá má cveng po celom svete. My sme dostali možnosť otestovať schopnosti verzie v špecifikácii 500h. Môže exotický...

Test Lexus LS 500h: Zatieni nemeckú trojku?
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×