Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Na predaj je limuzína postavená pre Putina

Ruský prezident si môže z vyberať, v akom vozidle sa bude presúvať. V roku 2012 sa mu reprezentatívny stroj snažila ponúknuť automobilka ZIL. Odmietol a teraz môže byť vaša.
12 34 príspevkov 02.12.2017 / Redakcia AUTO BILD

Hlavy krajín zväčša využívajú honosné vozidlá. Mnohé siahajú po obrnených či inak upravených verziách známych modelov, najmä z ponuky prémiových nemeckých značiek. No nie je to všeobecné pravidlo. Niektoré štáty do svojej flotily investujú viac a automobil číslo jeden si nechajú vyrobiť presne na mieru. Takáto zákazka poteší každú automobilku. Je pre ňu vecou prestíže a zároveň aj výzvou. Ruská firma ZIL sa v roku 2012 pokúsila takúto exkluzívnu objednávku získať. Predstavila limuzínu, ktorú následne ponúkla prezidentovi.

ZIL vyrobil jediný exemplár modelu 4112-R, teraz sa opäť predáva 12 fotografií v galérii ZIL vyrobil jediný exemplár modelu 4112-R, teraz sa opäť predáva Zdroj: CarandClassic

Po údajne až šiestich rokoch práce prišiel na svet model ZIL 4112-R. Je to skutočne unikátny stroj, ktorý svojím dizajnom nadväzuje na tradíciu štátnických automobilov tejto značky. Môže za to najmä nápadne hranatá karoséria so staromódnym štýlom. Napriek nemu má automobil všetky výdobytky modernej doby: nechýba mu multimediálny systém, chladnička, ani elektricky ovládané dvere.

Na prvý pohľad to tak síce nevyzerá, ale ruské vozidlo je šesťdverové. Zadné dvere sa totiž otvárajú proti smeru jazdy a následne možno odklopiť aj prostredný dielec vytvárajúci veľký otvor na nastupovanie či vystupovanie. V luxusných zadných partiách sa môžu usadiť dvaja alebo štyri pasažieri. V prípade potreby súkromia možno oddeliť vodičovu časť kabíny a zastrieť záclonky na všetkých oknách s tmavým nepriestrelným sklom.

Zadná časť automobilu poskytovala pasažierom maximálny luxus 12 fotografií v galérii Zadná časť automobilu poskytovala pasažierom maximálny luxus Zdroj: CarandClassic

Kompletne opancierovaný kolos meria na dĺžku viac než šesť metrov a je dva metre široký. Poháňa ho obrovský 7,7-litrový osemvalec s výkonom 294 kW (400 k) spolupracujúci s päťstupňovým automatom. S takýmito údajmi prichádza aj vysoká hmotnosť, ktorá údajne dosahuje až 3,8 tony. Maximálna rýchlosť je napriek silnému motoru 200 km/h. Pri takejto mase kovu a hranatej karosérii to však nie je nič nezvyčajné.

Donald Trump: Toto sú jeho súkromné autá

Novozvolený prezident Spojených štátov amerických má v službe k dispozícii svoju vlastnú limuzínu. Aké automobily však Trump vlastní súkromne? Sú to poriadne drahé exempláre.

Limuzína postavená pre Vladimíra Putina sa objavila na predaj už v roku 2012. Automobilka sa jej rozhodla zbaviť po tom, ako ju hlava štátu označila za nedostatočnú. Po nájdení nového majiteľa sa na pár rokov vytratila. Nedávno sa však znovu objavila v inzeráte, tentokrát na anglickej stránke CarandClassic. Ak by ste mali záujem vlastniť tento unikát a cítiť sa ako ruský prezident, pripravte si viac než jeden milión eur.


Najnovšie články
Časovaná bomba v aute: Rozvodový remeň

Toyota len nedávno zvolávala do servisov milióny hybridov a opäť musela vyhlásiť zvolávaciu akciu. Tentokrát sú na vine airbagy, i keď nie tie problematické...

Toyota opäť zvoláva autá do servisov

Na našich čerpacích staniciach sa prejavuje výrazný vzostup cien ropy z posledných týždňov. Otázka znie, čo nás čaká ďalej. Všetko závisí od situácie vo svete.

Ceny benzínu a nafty: Jeseň nás vyjde draho

Vystúpiť z davu medzi úpravcami na trhu nie je jednoduché. Firme Fostla sa to však podarilo. Ich najnovším produktom je balík pre ostré kupé od Mercedesu.

AMG GT S Fostla: Drsný bodykit i vyšší výkon

Debut piatej generácie japonskej ikony sa odohrá na januárovej výstave v Detroite, no britskí záujemcovia už za kupé môžu zložiť zálohu.

Toyota Supra sa už dá v Británii objednať

Sedemciferná predajná suma pri atuách nemusí automaticky znamenať exkluzívny superšport. Na predaj sa totiž objavil na pohľad celkom obyčajný Volkswagen Beetle...

Miliónový chrobák: Beetle s nájazdom 35 km

Mohutný japonský automobil zaujme nielen dizajnom, ale tiež celkovým komfortom a efektívne pracujúcim hybridným systémom.

Test Lexus RX 450h: Samurajova obývačka
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×