Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lincoln Nautilus: Omladený a prekrstený

Identitu novinky so vznešeným menom a tvárou v štýle konceptu Continental prezrádza zadná časť a kabína s dobre známymi tvarmi.
41 01.12.2017 / Marek Pokrývka

Počas minulého týždňa vydal Lincoln avízo pred autosalónom v Los Angeles. Prostredníctvom tlačovej správy informoval, že na ňom ukáže zmodernizovanú verziu typu MKC. Prémiové kompaktné SUV stojace na rovnakej technike ako Ford Kuga dostalo najmä upravenú tvár v štýle nového dizajnového jazyka značky. Tým disponuje aj typ Nautilus, kompletne nový člen portfólia. Či nie?

Lincoln Nautilus je v skutočnosti faceliftom druhej generácie typu MKX 41 fotografií v galérii Lincoln Nautilus je v skutočnosti faceliftom druhej generácie typu MKX Zdroj: Lincoln

Vznešené meno americkej novinky zavádza, v skutočnosti sa za ním skrýva omladený a prekrstený produkt známy pod písmenami MKX. Svoj pôvodný názov pritom používal len jednu dekádu. Jeho druhá generácia prišla na svet pred necelými tromi rokmi a jej reálnu identitu prezrádza prakticky nezmenená zadná časť. K slovu prišli akurát odlišné koncové svetlá so zaujímavou diódovou architektúrou.

Predné partie sú naopak kompletne prepracované. Podobne ako v prípade menšieho príbuzného sa SUV rozlúčilo s maskou chladiča v podobe rozdelených krídel, ale siahlo po riešeniach pôvodne prezentovaných na koncepte Continental. Zahŕňa to špecifické diódové svetlá, odlišný nárazník a množstvo nalešteného kovu. Na hrane blatníka a predných dverí  pribudla lišta s označením Nautilus. Modifikovanú fasádu dopĺňajú zaujímavo tvarované disky kolies so slušným priemerom. Platí to najmä na turbínové kúsky, ktoré obúva verzia Black Label s nevšedným metalickým lakom prechádzajúcim od červenej po fialovú. V obdobných tónoch je ladený aj interiér.

Interiér prezrádza identitu auta, no má nový volant a digitálne prístroje 41 fotografií v galérii Interiér prezrádza identitu auta, no má nový volant a digitálne prístroje Zdroj: Lincoln

Kabína jasne prezentuje dobre známy tvary, na svojom mieste zostali sedadlá i kompletná palubná doska. Na scénu však prišiel nový volant. Má množstvo tlačidiel a výrazne sa odlišuje od dielca použitého v type MKC prezentovanom na rovnakom mieste. Okrem toho Lincoln nahradil analógové prístroje displejom, ktorému dal navyše celkom odlišnú grafiku. Z nej už nemožno jasne čítať podpis Fordu.

Lincoln MKC dostane modernejšiu tvár

Zaužívané rozdelené krídla nahradí jednoliata maska chladiča, tvarovo sa zmení kapota i predný nárazník. Výrobca posilní oba benzínové motory.

Lincoln zatiaľ oficiálne nepovedal, s akými motormi bude Nautilus ponúkať. V prípade predchodcu MKX bol k dispozícii atmosférický 3,7-litrový benzínový šesťvalec alebo 2,7-litrová verzia ovenčená dvomi turbami. Vzhľadom na kozmetický ráz faceliftu predpokladáme, že ponuka dvojice zážihových motorov V6 sa meniť nebude. Dozvedieť by sme sa to mali čoskoro.


Video
Najnovšie články
Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV

Američania sa sťažujú na Hyundai a Kia, že bagatelizujú riziko vznietenia motora a z toho dôvodu im hrozí spoločná žaloba. Ide konkrétne o šesť modelov, ktoré...

Hyundai a Kia čelia spoločnej žalobe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×