Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Urus odhaľuje svoje dizajnové detaily

VIDEO
Niekoľko dní pred oficiálnou premiérou ukázala talianska automobilka viacero častí zo žltej karosérie prvého super-SUV.
18 30.11.2017 / Marek Pokrývka

Pomalý striptíz prichádzajúcej hviezdy segmentu SUV od Lamborghini pokračuje. Len včera sme priniesli správy o úniku dvojice fotiek interiéru a Urus o sebe opäť niečo prezrádza. Vo videu odkazujúcom na historické dedičstvo typu LM002 odhaľuje svoje dizajnové detaily. Uvádza tak ďalšie dejstvo marketingového divadla, ktoré vyvrcholí svetovým debutom v pondelok 4. decembra.

Dobre viditeľným detailom je riešenie koncových LED svetiel 18 fotografií v galérii Dobre viditeľným detailom je riešenie koncových LED svetiel Zdroj: Lamborghini

Snáď najdôležitejšou súčasťou skladačky sú svetlá. No kým architektúra predných lámp pretkaných diódami je zachytená len čiastočne, zadnú LED skupinu môžeme vidieť lepšie. Svojim dizajnom v tvare ležiaceho písmena ypsilon pripomína koncept Asterion či limitované Veneno. Ďalšie zábery žltého SUV ukazujú označenia a strešné krídlo, ale tiež nasávací otvor, spätné zrkadlá či dvojicu okrúhlych koncoviek výfuku. Vidieť môžeme aj komponent pôsobiaci ako radar zakomponovaný do prednej časti.

Na ocot nezostal ani interiér. Lamborghini zverejnilo detail volantu ukazujúci povedomé komponenty z modelov Audi, ale tiež taliansku vlajočku či viackrát zachytený ovládač Anima. Nechýba podpis automobilky zo Sant'Agata Bolognese vyšitý na opierke hlavy. Vo videu nájdeme taktiež kúsok z motora, ktorý po niekoľkýkrát potvrdzuje prítomnosť turbodúchadlom prepĺňaného agregátu V8.

Prvé SUV Lamborghini ukázalo svoj interiér

Na sociálnej sieti zverejnila neznáma stránka dva zábery kabíny. Jasne hovorí rečou značky, no evidentne využije množstvo komponentov z modelov Audi.

Zábery detailov dopĺňajú momentky z tvorivého procesu automobilu, ktorý jeho autori označujú za prvé super-SUV vôbec. Najzaujímavejší zachytáva dizajnéra. Okrem samotnej osoby totiž zobrazuje aj časť z kriviek typu Urus, konkrétne hranatý predný blatník a disky kolies opakujúce motív jedného z posledných členov abecedy. Mali by mať päť leštených ypsilonových lúčov a čierne vnútro.

Focus Media

Video
Najnovšie články
Ceny palív: Oplatí sa teraz brať plnú nádrž?

Švédske Volvo zápasí s dôsledkami obchodnej vojny medzi USA a Čínou a vysokými nákladmi. Napriek snahe o úspory prišlo v druhom štvrťroku o viac než tretinu...

Volvo má za sebou veľmi ťažký kvartál

Novým šéfom BMW sa stane Oliver Zipse, ktorý vo funkcii nahradí Haralda Krüger. Ten ohlásil odchod pre nespokojnosť akcionárov s výsledkami koncernu.

Novým šéfom BMW bude Oliver Zipse

Siedma generácia japonského sedanu prichádza výhradne s hybridným pohonom a vyniká spotrebou, komfortom i vyhotovením interiéru. Mínusom sú niektoré...

Test Lexus ES 300h: Ďalší útok na nemecké pozície

Predaj nových vozidiel u nás v júni mierne klesol, aj naďalej dominujú tradičné značky Škoda, VW a Kia.

Záujem Slovákov o nové autá v júni klesol

Pri príležitosti 50. výročia prvého letu človeka na Mesiac si pripomíname aj vozidlo, ktoré zatiaľ ako jediné riadili ľudia na mimozemskom telese.

Lunárny rover: Prvé auto na mimozemskom telese

Staviteľ mimoúrovňovej križovatky pod Prístavným mostom v predstihu otvorí jej časť motoristom.

Križovatku pod Prístavným mostom čoskoro otvoria
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×