Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lincoln MKC dostane modernejšiu tvár

Zaužívané rozdelené krídla nahradí jednoliata maska chladiča, tvarovo sa zmení kapota i predný nárazník. Výrobca posilní oba benzínové motory.
14 26.11.2017 / Marek Pokrývka

Pred štyrmi rokmi debutoval na pôde výstaviska v Los Angeles okrem iného aj Lincoln MKC, luxusne odeté SUV postavené na rovnakom základe ako Ford Kuga. Na identickom mieste sa už o niekoľko dní odohrá odhalenie jeho omladenej verzie. Prémiová značka totiž medzičasom výrazne zmenila svoj dizajnový jazyk, ktorému sa postupne musí prispôsobiť celé portfólio.

Lincoln MKC prejde po štyroch rokoch od premiéry medzigeneračným faceliftom 14 fotografií v galérii Lincoln MKC prejde po štyroch rokoch od premiéry medzigeneračným faceliftom Zdroj: Lincoln

V rámci faceliftu dostane tento automobil modernejšiu tvár, ktorá pôjde v stopách typov MKZ, Continental či Navigator. Zaužívané rozdelené krídla nahradí jednoliata maska chladiča so striebornou výplňou. V súvislosti s tým sa nutne zmení nielen kapota, ale tvarovo sa musia prispôsobiť aj svetlá a predný nárazník. Zadok automobilu zasiahne štylistická retuš iba minimálne.

Lincoln Navigator: Luxusný obor schudol

Štvrté vydanie veľkého SUV dostalo konvenčnú päťdverovú karosériu, no okrem toho zostal dizajn konceptu v prekvapujúcej miere zachovaný.

V interiéri takmer niet o čom hovoriť. Dizajnovo nie je vôbec upravený, polčasové osvieženie zasiahne len vybavenie. Jeho súčasťou sa stane multimediálny systém Sync 3 a viac bezpečnostných prvkov. Lincoln okrem toho jemne posilní oba dostupné benzínové motory, dvojliter bude po novom ponúkať 180 kW (245 k) a maximálny výkon jeho objemnejšej 2,3-litrovej alternatívy narástol na 210 kW (285 k).


Video
Najnovšie články
Mercedes GLC Coupé: Ide po stopách brata

General Motors napokon ustúpil Donalda Trumpa a na rozdiel od predchádzajúcich plánov mieni investovať aj v USA do vývoja elektromobilu.

GM ustúpil tlaku, mieni investovať aj v USA

Slovenský Volkswagen sa rozhodol vypomôcť maďarským kolegom v Audi Hungaria, kam poslal vyše stovku ľudí. Tí však zostávajú zamestnanci VW Slovakia so všetkými...

VW Slovakia vyslal časť zamestnancov do Maďarska

Madrid sa stal ukážkou, ktorá ženie vodu na mlyn mestám zvažujúcim zákaz vjazdu vozidiel do kritických oblastí. Španieli však z centra vykázali komplet všetky...

Keď Madrid vykázal autá z centra, emisie klesli o 38 %

Hot-Hatch so šikovnou úpravou od Mountune zdolá stovku pod šesť sekúnd. Jeho výkon si môžete nastaviť v aplikácii na smartfóne.

Ford Fiesta ST: Smart tuning od Mountune

Tesla Model Y dostane nového súpera, ktorý by mal ponúknuť dojazd takmer 500 kilometrov. Predávať sa začne až v druhej polovici roka 2021.

Fisker pripravuje výrobu elektrického SUV

SUV-kupé má šikmejšie čelné sklo a prepracovanú zadnú časť, na veku kufra sa objavilo aktívne krídlo. Na výber budú zatiaľ dva motory.

Porsche Cayenne Coupé: Ďalšia „imidžovka“ z BA
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×