Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Lincoln MKC dostane modernejšiu tvár

Zaužívané rozdelené krídla nahradí jednoliata maska chladiča, tvarovo sa zmení kapota i predný nárazník. Výrobca posilní oba benzínové motory.
14 26.11.2017 / Marek Pokrývka

Pred štyrmi rokmi debutoval na pôde výstaviska v Los Angeles okrem iného aj Lincoln MKC, luxusne odeté SUV postavené na rovnakom základe ako Ford Kuga. Na identickom mieste sa už o niekoľko dní odohrá odhalenie jeho omladenej verzie. Prémiová značka totiž medzičasom výrazne zmenila svoj dizajnový jazyk, ktorému sa postupne musí prispôsobiť celé portfólio.

Lincoln MKC prejde po štyroch rokoch od premiéry medzigeneračným faceliftom 14 fotografií v galérii Lincoln MKC prejde po štyroch rokoch od premiéry medzigeneračným faceliftom Zdroj: Lincoln

V rámci faceliftu dostane tento automobil modernejšiu tvár, ktorá pôjde v stopách typov MKZ, Continental či Navigator. Zaužívané rozdelené krídla nahradí jednoliata maska chladiča so striebornou výplňou. V súvislosti s tým sa nutne zmení nielen kapota, ale tvarovo sa musia prispôsobiť aj svetlá a predný nárazník. Zadok automobilu zasiahne štylistická retuš iba minimálne.

Lincoln Navigator: Luxusný obor schudol

Štvrté vydanie veľkého SUV dostalo konvenčnú päťdverovú karosériu, no okrem toho zostal dizajn konceptu v prekvapujúcej miere zachovaný.

V interiéri takmer niet o čom hovoriť. Dizajnovo nie je vôbec upravený, polčasové osvieženie zasiahne len vybavenie. Jeho súčasťou sa stane multimediálny systém Sync 3 a viac bezpečnostných prvkov. Lincoln okrem toho jemne posilní oba dostupné benzínové motory, dvojliter bude po novom ponúkať 180 kW (245 k) a maximálny výkon jeho objemnejšej 2,3-litrovej alternatívy narástol na 210 kW (285 k).


Video
Najnovšie články
Neriskujte s parkovaním: Vianočné trhy u susedov

Nemecký automobilový priemysel má kľúčový vplyv na vývoj hospodárstva krajiny. Centrálna banka je vo svojich prognózach pesimistická a očakáva, že táto branža...

Nemecký automobilový priemysel si na zotavenie počká

Úpravca pripravuje pre nové kupé typickú čierno-zlatú schému, väčšie spojlery a 21-palcové kolesá. Neobíde ani motor verzie M850i.

Manhart si brúsi zuby na kupé BMW M850i

K vlani predstavenému modelu ES8 sa pridáva o niečo menšie vozidlo, ktoré má rovnakú DNA a taktiež ponúkne miesto pre siedmich.

NIO ES6: SUV na elektrinu má 544 koní

Nemecká spolková krajina Bádensko-Württembersko chce od Volkswagenu získať odškodné pre manipuláciu s emisiami. S týmto cieľom zvažuje žalobu.

Nemecká spolková krajina zažaluje VW

Najnovšia modernizácia tretej generácie veľkého SUV od Kie priniesla 8-stupňovú automatickú prevodovkou aj športovo vyzerajúci variant GT-Line. Bližšie sme sa...

Test Kia Sorento: Komfortné vlajkové SUV

Američania sa sťažujú na Hyundai a Kia, že bagatelizujú riziko vznietenia motora a z toho dôvodu im hrozí spoločná žaloba. Ide konkrétne o šesť modelov, ktoré...

Hyundai a Kia čelia spoločnej žalobe
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×