Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK

Subaru WRX STI odíde z európskych trhov

Starý kontinent príde počas budúceho roka o legendárny sedan. Dôvodom na radikálny krok sú emisné limity, ktoré čaká sprísnenie.
6 12 príspevkov 24.11.2017 / Marek Pokrývka

Nie je to tak dávno, čo sme v rámci testu ospevovali Subaru WRX STI. Japonská ikona nás oslovila najmä svojou drsnou športovou náturou. Pravdepodobne šlo o naše posledné redakčné rande s ňou, v týchto dňoch sa totiž internetom začala šíriť zlá správa. Podľa nemeckého zastúpenia automobilky odíde ostrý automobil čoskoro z európskych trhov.

Subaru WRX STI sa pravdepodobne s Európou rozlúči limitovanou edíciou 6 fotografií v galérii Subaru WRX STI sa pravdepodobne s Európou rozlúči limitovanou edíciou Zdroj: Subaru

Starý kontinent príde podľa zverejnených informácií o legendárny sedan počas budúceho roka, začiatkom leta má fabrika stopnúť jeho produkciu pre Európu. Vďaka dostatku predbežných objednávok však predaje majú pokračovať minimálne do zimy. Subaru sa pravdepodobne s nami rozlúči nejakou limitovanou edíciou, žiadne detaily o nej však zatiaľ nie sú známe.

Test Subaru WRX STI: Auto z inej galaxie

V dnešnom svete už Subaru WRX STI pôsobí ako vystrihnuté z inej dimenzie. Je drsné, tvrdé a extrém z neho cítiť na každom centimetri jazdy. Z tohto auta môžete mať strach, no zároveň ho budete...

Dôvodom na tento radikálny krok sú emisné limity, ktoré čaká ďalšie sprísnenie. Štvordverová strela vybavená 2,5-litrovým prepĺňaným boxerom by ich splnila len ťažko. Pravdepodobne by musela prejsť nákladným vývojom, ktorý jej nízke predajné čísla nevedia zafinancovať. Nateraz sa preto s modelom WRX STI musíme rozlúčiť. V budúcnosti sa ešte teoreticky môže vrátiť, šepká sa totiž o implementácii hybridnej techniky. Vďaka nej by mohol aj drsný sedan normy splniť.


Video
Najnovšie články
Šialený vodič Tesly: 206 km/h na červenú

Prvýkrát a hneď katastrofa. Takto možno zhodnotiť prvý test svojho druhu. ADAC a ÖAMTC totiž otestovali špeciálne letné pneumatiky pre malé transportéry...

Prvý test letných pneu: Katastrofálne výsledky

V súvislosti s dieselgate spustili nemeckí vyšetrovatelia trestné stíhanie proti zamestnancom Daimleru.

Nemecko stíha zamestnancov Daimleru

Štúdia českého elektromobilu bude mať vo vnútri dvojramenný volant s nápisom Škoda namiesto loga a minimum tlačidiel.

Škoda Vision iV: Prvý pohľad do interiéru

Na európskom kontinente sa 2,5-litrový štvorvalec neobjaví v ponuke, vyberať si bude možné z dvoch benzínových a jedného naftového agregátu.

Mazda3: Ďalšie detaily o motoroch v EÚ

Honda vyrába v Swindone viac ako 100 000 modelov Civic pre globálny trh. Je to jej jediná továreň v Európskej únii (EÚ).

Honda oznámila zatvorenie britskej fabriky

Jedným z dôvodom je spomaľujúca sa čínska ekonomika, ako aj napätie v obchodných vzťahoch s USA.

Dopyt po autách v Číne pokračuje v poklese
Prihlásenie

Táto akcia vyžaduje prihlásenie. Chceš sa prihlásiť?

Áno Nie

×